Facebook’ta ekran paylaşma dönemi başlıyor

Facebook kullanıcıların birbirlerinin telefon ve bilgisayar ekranlarını görmelerini mümkün kılan ekran paylaşma özelliğini yakın zamanda tüm kullanıcılarına kullanılabilir kılacak.


Facebook normalde 3.parti uygulamalar ile gerçekleştirilebilen ekran paylaşım imkanını Facebook Live üzerinden kullanıcılarına sundu. Ekran paylaşma özelliği, karşı tarafın bilgisayar yada akıllı telefon ekranını konuştuğunuz kişiyle aynı anda görmenize olanak sağlıyor. Ekranın paylaşılmasını istediğinizde yapmanız gereken de oldukça basit. Ekranınızı Facebook Live üzerinden paylaşmak istiyorsanız Görüntülü canlı görüşme yaptığınız esna da Facetime kameranın olduğu bölümde “Ekranı Paylaş” butonuna tıklamalısınız. Böylelikle görüşme esnasında hem siz hem de bilgisayar yada telefonunuz ekranı karşı tarafta da görüntülenecektir.

TEAMVIEWER TARZINDA ÇALIŞABİLİR

TeamViewer gibi 3. parti programların yaptığı işlemlerin yarısını yapmaya olanak sağlayan Facebook ekran paylaşma özelliği ile sadece karşı tarafın ekranını görebilirsiniz. Konuştuğunuz kişinin ekranında herhangi bir işlem yapamazsınız. Şimdilik sadece Chrome üzerinde çalışan bu özelliği Firefox ve Microsoft Edge ile denediğimiz de maalesef özellik aktif olmuyor. Aynı sorun mobil internet tarayıcısı Safari için de geçerli. Mobil bir cihaz üzerinden Facebook ekran paylaşma özelliğini kullanmak istiyorsanız, mobil cihaza mutlaka Chrome internet tarayıcısını indirmeniz gerekecek.

CHROME’DA ÖZEL UZANTI MEVCUT

Facebook ayrıca yeni bir Facebook ekran paylaşma uzantısıyla da işi daha da kolaylaştırıyor. Şimdiye kadar 47bin kişi tarafından indirilen bu uzantı yardımıyla Facebook üzerinden ekran paylaşım özelliğine daha da kolay erişebilirsiniz. Bu uzantıyı aşağıda görülen görselde yer alan uzantı ismiyle Chrome tarayıcınızın uzantılar bölümünden tarayıcınıza ücretsiz olarak entegre edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın