Facebook’tan beklenen özellik test ediliyor

Facebook internet kotalarından müzdarip olan kullanıcılarına harika bir geliştirmeyi test ediyor. Eğer bu geliştirme başarılı olursa artık mobil veri kotası daha zor tükenecek.


Dünyanın en çok kullanılan sosyal mecralarından biri olan Facebook, uzun süreden beri kullanıcılarını mağdur eden bir konuda geliştirmelerini test ediyor. Eğer özellik aktif hale geçerse artık videolar mobil veriden değil sadece Wi-fi üzerinden indirilecek.

STREAM ÖZELLİĞİ GENİŞLİYOR

Zaman tünelinizde her gün yüzlerce video görüyoruz ancak mobil olduğumuz süre içinde mobil veri kotamızın dolmaması için bu videoları çoğu zaman izlemiyoruz. İşte bu konuda ciddi bir atılıma giren Facebook, artık videoları önceden indiricek. Ancak videolar yine mobil veri üzerinden değil artık Wi-fi üzerinden indirilecek. Örneğin evdeyken ve telefonunuz yada tabletiniz wi-fi üzerinden modeme bağlıyken Facebook zaman tünelinde yer alan tüm videoları önceden indiricek ve siz mobil hale geçtiğiniz an itibariyle hali hazırda indirilmiş videoları seyredeceksiniz.

BİR İLKE İMZA ATILACAK

Daha önce hiçbir sosyal mecranın gerçekleştiremediği bu özellik, metroda uçakta ve internet bağlantısı olmayan yerlerde de Facebook’u kullanmanıza imkan sağlayacak. Seçenek ile aktif hale geçen bu özellik yardımıyla Facebook zaman tüneliniz nerdeyse çevrimiçiymişsiniz gibi hizmet verecek. Ancak bu özelliğin de kötü bir yanı var çünkü indirilen videoların hepsi telefon hafizanızda depolanacak ve telefonunuz hafızasının kolay tükenmesine yol açacak. Yine de güzel bir özellik olduğu yorumlanan bu yeni gelişme ile Facebook ciddi bir geliştirme yamış durumda. Bu zihniyet ile Facebook’un kendi cihazlarını üretmesi içten bile değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın