Fifa 2018’in sistem gereksinimleri belli oldu

Dünyanın en çok oynanan futbol oyunlarından biri olan FIFA 2018 önümüzdeki ay satışa çıkıyor. EA Sports ise oyunu alacaklar için minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini açıkladı.


Dünyanın en uzun soluklu oyun serilerinden biri olan FIFA, 2018 versiyonunu bu ay içinde satışa çıkartmaya hazılanıyor. İlk çıktığı günden beri futbol oyunu severler tarafından beğenilen ve yüksek satış oranlarına ulaşan oyun için EA Sports bilgisayar için olan sistem gereksinimlerini açıkladı. Oyun için şimdiden analizler yapılmaya başlanıyor. Oyun meraklıları Fifa 2018 en iyi 100 oyuncusunu belirlediler bile. Oyunda en iyi oyuncu 94 puanla Cristiano Ronaldo seçilirken, 2.sırada da 93 puanla Lionel Messi yer aldı. Listedeki Türk oyuncular ise 32.sırada, 88 puanla Mesut Özil ve 89.sırada 85 puan ile İlkay Gündoğan oldu.

DIRECTX 12 KULLANAN İLK OYUN

Grafik yönünden bir çok yeniliğe sahip olması planlanan oyunda DirectX 12 versiyonu ilk defa kullanılacak. DirectX 11 ile de oynamaya izin verilse de gerçek verim DirectX 12 ile alınacak. NVidia GeForce GTX 660 gibi 2GB görüntü belleğine sahip olan ekran kartı sahipleri oyunu minimum grafik düzeyinde oynayabilecekler ancak önerilen ekran kartı iseNVIDIA GeForce GTX 670 ve muadilleri olarak belirlenmiş. Ayrıca eğer DirectX 11 kullanılırsa minimumda NVIDIA GTX 460 ve önerilen gereksinimlerde de NVIDIA GTX 660 ekran kartları öneriliyor.

DÜŞÜK İŞLEMCİLERDE OYNANABİLİYOR.

Günümüze göre düşük sayılan i3 ve i5 işlemcilerde sorunsuz olarak oynanabilen oyun Windows 7/8.1/10 işletim sistemlerini gerekli görüyor. Daha eski Windows işletim sistemlerinde maalesef oynanamıyor. Minimum 8GB bellek isteyen oyuna ayrıca minimum 50 GB da hard disk alanı gerekiyor. Oyunun demosu şu an internet üzerinden indirilebilir durumda ancak oyun hakkındaki gerçek inceleme satışa sunulduktan sonra yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online Oyunlar

 Online oyunlar konusunda oyun severler birçok farklı türde tasarlanmış harika yapıda oyunları seçebilmekteler. Ancak genel …

Bir cevap yazın