Final Cut Pro X 10.4 geliştirilmiş araçlar, HEVC ve VR Desteği ile geliyor

Apple Final Cut Pro X programının yeni versiyonu olan 10.4 ile 8K video oynatımından VR desteğine kadar birçok yenilik ile satışa çıkıyor.


Apple’ın Cupertino Kampüsünde gerçekleşen Final Cut Pro X Creative Zirvesinde, video düzenleme yazılımının bir sonraki sürümü olan Final Cut Pro X 10.4 profesyonel grafik tasarımcılarına duyuruldu. FCPX uzmanı Peter Wiggins, Alex Gollner ve Richard Taylor tarafından gerçekleşen tanıtımda yılın ilerleyen dönemlerinde gelecek olan güncellemeye dair ip uçları verildi.

Güncelleme, renk tablosu için yeni kontrollerle kullanılabilen renk tekerlekleri, beyaz dengeleyicisi ve renk toplayıcı gibi yeni araçları içeriyor. iOS 11 ve macOS High Sierra’da sunulan yeni video formatı HEVC hakkında detaylar paylaşılırken Final Cut Pro X’te yapılan videoların iMovie’ye nasıl aktarılacağı hakkında da bilgiler sunuldu. Programın en avantajlı özelliği ise Mac bilgisayarların kullandığı macOS işletim sistemiyle tam uyumlu çalışması. Ayrıca yazılımın yeni sürümü VR ve HDR gibi günümüzün oldukça rağbet gören görsellerini de destekleyecek.

YAKLAŞIK 300 DOLARDAN SATIŞA ÇIKIYOR

360 derecelik videoları işleme ve düzenleme gibi konularda da oldukça başarılı olması beklenen yeni sürümün tanıtımında Apple, yeni iMac Pro üzerinde 8K zaman çizelgesi de dahil olmak üzere, Final Cut Pro X’ın yeni sürümünün birkaç demosunu da paylaştı. Final Cut Pro X 10.4’ün henüz net bir çıkış tarihi mevcut değil ancak 2017 bitmeden geleceği tahmin ediliyor. Final Cut Pro X, 299.99 USD karşılığında Mac App Store’dan indirilebilir. Şunu da unutmadan belirtelim programın şimdilik Türkçe dil seçeneği bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın