Fintech Nedir?


Hayatımıza yeni giren kelimelerden biri de Fintech. Görünce şaşırmayın, gayet basit bir anlamı ve iki kelimenin birleşiminden oluşan yapısı var. Tahmin edildiği üzere Finans ve Teknoloji kelimelerinin ingilizce yazılışlarının birleşimi.

Fintech nedir sorusunun yanıtına gelince…

Son yıllarda teknolojik gelişmelere paralel, yatırımlar da teknoloji alanına kaymaya başladı. Yeni projeler ( start up ) artık başlangıçta kendilerine melek yatırımcılar bularak büyüme yolunu seçiyorlar. Burada da projenin ne kadar başarılı olacağının ilk kanıtlarından biri. Eğer melek yatırımcıyı ikna edebiliyorsanız, bu işin duayeni birini ikna etmişsiniz demektir. Bu da kuşkusuz ilerleyen günlerde size birkaç koca yıl kazandıran bir hamle oluyor.

 

Amerika, dünya’da melek yatırımcı ile proje ekibini en iyi buluşturan ülkedir. Ancak bir gerçek var ki Amerika’daki startup’ların büyük çoğunluğu ilk seneden itibaren kepenkleri indiriyor.

İşte fintech ne demektir burada karşımıza çıkıyor;

Fintech, teknoloji şirketleriyle finansal destekçileri buluşturarak gelişime önayak olan sisteme deniyor.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2. El Switch Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Switch’ler bilindiği üzere bilgisayar networklerinde bilgi akışını düzenleyen yapı elemanlarıdır. Özellikle ikinci el olarak switch alınırken dikkat edilmesi gerekenler listemizi yazımızda okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir