Firefox’un en yeni sürümü Quantum, Chrome’a kafa tutuyor. Hemen indirin

Firefox bugün en yeni tarayıcısı olan Firefox Quantum sürümünü beta sürümünden ayırarak kullanıma açtı. Mozilla bu tarayıcının 6 ay önceki sürümden iki kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor. 


Firefox Quantum, araç çubuğunu özelleştirme seçeneği ile şık bir kullanıcı arayüzüne sahip. Ayrıca tarayıcı hızı testlerinde de Google Chrome’un performansını da geçiyor. Yeni tarayıcı, her yeni sekmede hangi sitelerde bulunduğunuza dair bilgiler de sunuyor.

Gece Modu ve kullanıcının gezinmesini kolaylaştıran diğer özellikler Firefox’un ücretsiz eklentileri arasında geliyor. Google Chrome ile arasındaki en bariz farklılık ise Google Chrome’dan daha az ram tüketimi sağlayarak bilgisayarı yormayan Firefox Quantum, Chrome kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri bu konuya çözüm bulmuş gibi görünüyor. Quantum birden fazla sekme açtığınızda bile daha az ram harcayarak Chrome’a karşı bir adım önde hizmet veriyor.

RAM KONUSUNDA GOOGLE CHROME’DAN DAHA İYİ

Intel Core i5’li Asus dizüstü bir bilgisayarda denediğimiz her iki internet tarayıcısında Quantum’un 20 sekme açıkken harcadığı ram ile Chrome’un 14 açıkkenki ram tüketiminin aynı olduğunu gördük. Bu durumda aynı ram tüketimiyle daha fazla işlem yapabilen Quantum, Chrome’un kronik ram sorununa karşı çok iyi bir alternatif gibi görünüyor.

Firefox, tarayıcı alanında Google’a rakip olmasına rağmen, Google’ı ABD, Kanada, Hong Kong ve Tayvan’da tarayıcı kullanımlarında varsayılan arama motoru olarak kullanıyor. Diğer ülkelerde ise Yahoo’yu varsayılan arama motoru olarak kullanan şirket, Bing ve Google’ı da alternatif olarak sunuyor.

Firefox Quantum’u indirmek için tıklayın

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşinizi yarayacak İnternet Kampanyaları

Bedava İnternet Kampanları Hiç Bitmiyor Günümüzde insanlar zamanlarının büyük birçoğunu internette geçiriyorlar. Bu sebeple telefon …

Bir cevap yazın