Gezilmesi gereken yerler 1


Yeni yazı dizisi, gezilmesi gereken yerler!

Güzel ülkemiz ve yakın coğrafyalar hakkında her geçen gün yeni şeyler öğreniyoruz. Dünya’nın en temiz havasına sahip olduğunu düşündüğümüz karadeniz topraklarında, cafeleriyle ünlü Paris’e, oradan teknolojinin başkenti Tokyo – Kyoto’ya ve tabi ucuz iş gücü denince akla ilk gelen isim Çin’e olan geniş bir yelpazede dünyayı ayağınıza getireceğiz.

Bir tatil planlanırken elbette öncelikli olarak bölgedeki oteller araştırılır. Çünkü konaklamak en temel ve en değerli ihtiyaç olarak göze çarpmaktadır. Bölgenin en merkezi yerindeki en ucuz otel genelde işimizi maksimum ölçüde çözen konumdur. Lakin genelde bu ikiliyi bir arada bulmak imkansızdır. Bunun yerine bölgedeki en şişirilmiş otele yolculuğumuz başlar. Eğer gidilecek yer yurt dışı ise ilk sorunumuz nedir?

VİZE SORUNU

Evet, vize vatandaşlarımız için öncelikli olarak araştırılması gereken konudur. Türkiye, pasaport değeri itibariyle 54. sırada yer almaktadır. Bu ne demek? Bu dünya ülkeleri arasında pasaportunuzun ne kadar ülkeye sorunsuz giriş yapabildiği, ne kadar rahat vize alabildiğiniz ya da / vize gerektirmediğini gösteren bir detaydır.

İkincil sorun nedir?

Yabancılık. Her ülkede, istisnasız hem gidilecek yerdeki güvenlik hem de sağlıklı bir tatil için o bölgeye aitmiş gibi hissetmeniz gerekiyor. Aksi halde bölge halkı size, siz bölge halkına karşı müthiş bir tedirginlik duyar, bu bağlamda da tatilinizi rezil edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın