Gmail için beklenen geliştirme geldi

Dünyanın belki de en çok kullanılan mail servislerinden biri olan Gmail’a diğer büyük mail servislerinde olan bir özellik daha katıldı.


Google’ın mail servisi olan ve dünyada çok yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip olan Gmail, daha önce başka mail servisleri tarafından verilen ama gmail’in tarafından hiç verilmemiş bir özelliğini devreye sokuyor. Eskiden gmail üzerinde bir mail yazarken kişinin sadece mail adresi çıkıyordu ve telefon numarası ve diğer bilgileri hakkında ayrıca işlem yapılması gerekiyordu. Gmail bu özelliği diğer tüm bilgileri aynı anda görebileceğiniz şekilde ayarlamak için yeni bir özellik getirdi.

ARTIK HERŞEY TEK BAĞLANTI ÜZERİNDE

Gmail artık bir kişinin tüm bilgilerini tek bir çatı altında toplayıp bir bağlantı şeklinde servis ediyor. Örneğin mail adresini girdiğiniz bir kişi eğer profilinde tüm bilgilerini girdiyse size bir bağlantı adresi ile ulaşabilecek ve kişisel detaylarını size bu bağlantı üzeriden sunabilecek. Bir nevi sanal kartvizit görevi görecek olan bu yeni özellik diğer büyük mail servislerinde oldukça uzun zamandan beri kullanılıyor.

BU HAFTA İÇİNDE TÜM DÜNYADA AKTİF OLACAK

Google bu konudaki çalışmalarını bitirdi ve bu özelliğini bu hafta içinde tüm gmail kullanıcılarına sunacak hale getirecek. Google Maps’ten kişiler sekmesine kadar herşeyi tek bir paydada toplayan gmail, artık daha kolay kullanılabilecek ve daha hızlı iletişime olanak sağlamış olacak. Hala dünyanın en çok kullanılan mail servisi olan gmail, sık sık geliştirme yapmamasına rağmen, gerçekleştirdiği yenilikler ile de kullanıcılarını elinde tutmayı başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın