Gmail’e kullanışlı yeni eklentiler geliyor

Gmail’e gelen bir dizi özellik ile iş hayatında kolayca kullanabileceğiniz yeni özellikler geliyor.


Belki de dünyanın en çok kullanılan ücretsiz email servisi olan Gmail’e yepyeni özellikler ve geliştirmeler geliyor. Google ile bağdaşan ve yıllardan beri sorunsuz olarak çalışan Gmail ayrıca en az gelişme alan Google servislerinde de biri. Son yapılan geliştirmelerde ise Gmail artık siz posta kutusunu terketmeden Trello, Asana, DocuSign, Intuit Quickbooks ve Wrike gibi uygulamaları da kullanabileceksiniz.Sağ bölümde bulunan pencere ikonuna tıklandığında gelen formlar ile tüm bu uygulamalarda istediğiniz her özellik aktif olarak kullanılabilecek.

Eklentiler, Slaytlar, Formlar, Dokümanlar ve E-Tablolar gibi diğer G Suite araçlarıyla birebir çalışabilen Gmail’e bu yeni gelen özellik sayesinde daha fazla uygulama ile entegreli çalışabilecek. Dürüst olmak gerekirse daha önce belki de yukarıda belirttiğimiz uygulamaları duymamış olabilirsiniz ancak iş hayatım ve proje alışverişlerinde yurtdışında oldukça kullanılan servislerdir. Hatta bu uygulamaları da mini inceleme adı altında yakında inceleyeceğiz. Trello, Asana, DocuSign, Intuit Quickbooks ve Wrike uygulamalarını Türkiye’de çok fazla kullanan olmasa da Türk şirketlerinin bazılarının kullandığı biliniyor.

Bu uygulamaları Gmail’inize entegre etmek için Gelen kutusunun sağ üst köşesine basmanız, ayar çarkını tıklamanız ve “Eklentiler alın” seçeneğini tıklamanız yeterli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın