Google 3 milyar cihazı koruma altına aldı

Google resmi blogunda yaptığı açıklamada tüm Google kullanan cihazları “Güvenli Gezinme” özelliği ile koruduğunu açıkladı. Zararlı yazılım, kimlik avı ve virüslü sitelerden koruyan bu özellik ilke Google kullanıcılarına daha güvenli bir ortam sağlıyor. 


Dünya devi Google kullanıcılarına güvenli bir internet ortamı yaratmak için güvenli gezinme özelliğini kullanıyor. Bu özellik ile kötü amaçlı kişilerden ve sitelerden kullanıcılarını koruyor. Google tarafından verilen rapora göre ise Google bu hizmetini dünya çapında tam 3 milyar kullanıcı için sunuyor. 3 milyar kullanıcı bu özellik sayesinde aldatıcı içerik ve bunun gibi zararlı konulardan korunuyor.

SADECE CHROME DEĞİL TÜM TARAYICILARDA ÇALIŞIYOR

Dünya çapında da en çok kullanılan internet tarayıcı Chrome, zaten güvenlik konusunda başı çekiyor ancak Google güvenli gezinme özelliğini diğer tarayıcılarda da kullanıyor. iOS cihazlarda en çok kullanılan Safari tarayıcı ve Firefox internet tarayıcısı da bu özellik ile çalışabiliyor. Kısacası Google üzerinden yaptığınız tüm aramaların sonucunda yönlendirildiğiniz siteler Google tarafından denetleniyor.

10 YILDAN BERİ AKTİF OLARAK ÇALIŞIYOR

Google bu hizmeti ilk olarak 2007 yılında vermeye başladı. Telefon satışları günümüze kadar yükselen bir grafikle artmasıyla birlikte Google bu hizmeti 2013 yılında 1 milyar kullanıcıya, 2016 yılında ise 2 milyar kişiye vermeye başladı. Google güvenip telefonlarına Google hesaplarını tanımlayan ve Google üzerinden arama yapan kullanıcıların sayısı ise son 1 yılda 1 milyar fazlalaşarak 3 milyar kullanıcıya ulaştı. Bir çok ülkenin nüfusundan bile fazla olan bu sayı dünya çapında kullanıcıların Google’a ne kadar çok güvendiğini gösteriyor. 2015 yılından önce kullanıcı tarafından seçilebilen bu özellik son 2 yıldır tarayıcıların ve sistemin içine entegre edilmiş durumda. Bu sebepten geçtiğimiz yıl güvenli gezinme kullanan kullanıcıların sayısı 1 milyar kişi arttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın