Google aramalara yeni bir özellik getiriyor

Google Aramalara görsel ekleme özelliği geliyor. Böylelikle aradığınız kelimeye en uygun resim Google arama tahminlerinde beliriyor.


Telefonunuz aracılığıla arama yaparken yada bilgisayarınızdan arama yaparken Google size her zaman arama tahminleri karşımıza çıkar. Aramak istediğimiz konuyu yazmaya başladığımız anda alt bölümde beliren tahminler kullanıcılar için oldukça kolay bir kullanım sağlar. İşte Google bu özelliğe yeni bir geliştirme yapıyor ve artık aramak istediğiniz konunun küçük resmini de arama tahminlerinin başına koyuyor.

KİŞİ VE NESNE ARAMALARINDA BÜYÜK KOLAYLIK

Örnek vermek gerekirse bir filmde oynayan karakteri, filmdeki ismiyle birlikte aramak istediğiniz anda sol tarafta oyuncunun küçük resmi beliriyor. Böylelikle siz başlıkları bile okumadan araştırmış olduğunuz kişiye ulaşabiliyorsunuz. Bu bir futbol takımı olabilir, bir nesne veya bir lokasyon olabilir. Google artık aradığınız herşeye uyumlu bir küçük resim sunacak.

FOTOĞRAFLAR GOOGLE GÖRSEL ARAMADAN ALINIYOR

Google’ın algoritma robotları aramak istediğiniz şeyi yazmaya başladığınız an itibariyle listelediği internet sitesinin en uygun resmini size gösteriyor. Her yeni arama için Google yeni resimler eklemek yerine arama ile bağdaşlaşan ve Google Görsellerde yer ala bir fotoğrafı aramalarda çıkartıyor. Şimdilik sadece TV şovları, filmler, spor takımları, sporcular ve ünlüler için çalışan bu özellik yakında her türlü arama için kullanılabilir olacak. Hayatımızda Google’ın büyük bir payı olsa da en büyük pay aramalarda gizli. Google da özünden birşey kaybetmemek için arama konularında gelişmelerini sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın