Google Asistan uygulamasına erkek sesi eklendi

Google’ın sesli komut uygulaması Google Assistant daha önce sadece kadın sesini barındırıyordu. Yaptığı bildirim ve anonsları sadece kadın sesiyle duyduğumuz Google Asistan uygulaması artık erkek sesine de kavuştu.


Google’ın bir çok uygulamasına ve cihazına entegre olarak çalışan Google asistan uygulaması yıllardan beri alıştığımız kadın sesine alternatif olarak erkek sesini de ekledi. Google Haritalar ile yol tariflerini anlatan, diğer Google uygulamalarına da asistanlık eden kadın ses tonunu kullanmak yerine artık erkek sesini de kullanabilirsiniz.

APPLE İÇİN DE AYARLAYABİLİRSİNİZ

Google Assistant ses tonunu Apple iPhone ve iPad’te de kullanabilirsiniz. Google’ın entegre olduğu birçok cihazda sorunsuz olarak çalışabilen Google asistan uygulaması hayatımızın birçok alanında farkında olmadan bize yardımcı oluyor. Büyük firmaların kadın sesini kullanmasının ise nedeni açıkçası bilinmiyor. Apple, Siri’de kadın sesi kullanıyor. Microsoft ünlü seslendirme sanatçısı Jen Taylor’ı dijital ses uygulaması Cortana’da kullanıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Amazon tarafında tanıtımı yapılan Echo serisi ürünlerinde Alexa uygulaması yine kadın ses tonu kullanıyor. Kullanıcıların kadın sesini seçmesindeki en büyük nedenlerden biri daha huzur veriyor olması şeklinde değerlendiriliyor.

Peki siz telefonunuz size seslenirken bir erkeğin mi konuşmasını isterdiniz yoksa bir kadının mı ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın