Google Asistan yakında şarkıların isimlerini bulabilecek

Google Asistan yakında bulmak istediğiniz şarkıyı dinlettiğinizde size şarkının adını verecek.


Google yapay zeka kullandığı asistan uygulaması ile her zaman bir adım önde olmayı başarıyor. Son olarak yeni bir algoritma üzerinde çalışan Google, Shazam misali artık dinlettiğiniz şarkıyı sizin için bulacak. Normal şartlarda sadece Shazam gibi köklü bir uygulamanın gerçekleştirdiği bu işlevin Google Assistant uygulamasına da geliyor olması kullanıcılar için sevindirici bir haber olarak nitelendiriliyor.

TANITIMDA DA BAHSEDİLMİŞTİ

Google Pixel 2 ve 2 XL tanıtımlarında hafifçe değindiği bu özelliği akıllı telefonlara entegre ettiği gözlenmişti. Sadece Pixel 2 serisinde olacağı düşünülen bu özellik yakında Google asistan kullanan tüm telefonlarda çalışmaya başlayacak gibi görünüyor. Android, iOS ve diğer tüm işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışacağını umduğumuz uygulamanın kullanımı da oldukça kolay olacak. Yapmanız gereken şey ise Google Asistana öncelikle “Bu şarkının ismi nedir ?” diye sormak ve şarkıyı ona dinletmeye başlamak. Sonrasında Google Asistan bunu kendi algoritmalarına göre arayacak ve şarkının ismini size bildirecek.

SHAZAM’I TAHTINDAN SALLAYABİLİR

Shazam’ın birçok kullanıcısı olmasına rağmen farklı bir uygulama olması ve bu uygulamayı kullanıcıların indirmeye üşenmesinden dolayı Google Asistanın büyük şansı var gibi görünüyor. Shazam ile telefonlarında yer kaplayan bir uygulama yerine zaten telefonda olan bir uygulamadan böyle bir hizmet almak birçok kullanıcının işine gelebilir. Bu sebepten Shazam’ın bugüne kadar bu özellikle zirve kalma durumu da değişebilir gibi görünüyor. Özelliğin ne zaman aktif olacağı ve Türkçe dil desteğinin ne zaman geleceği de henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın