Google Chrome sizi antivirüs ile koruyacak

Google, Chrome kullanıcıları için daha güvenli bir internet sağlamak için yeni bir güvenlik geliştirmesi çıkartıyor.


Google, Chrome tarayıcısının Windows sürümü için bir dizi güvenlik geliştirmesi gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu yeni güvenlik geliştirmeleriyle artık kötü amaçı yazılımlar, kimlik avı ve sahte uzantılara karşı daha etkin bir koruma yapılacak. İnternet sitesine girmeden önce virüs taraması yapacak olan yeni Chrome, bir güncelleme ile çalışmaya başlayacak.

SİTELER OTOMATİK OLARAK TARANACAK

Google Chrome ile internette dolaşırken girdiğiniz site baştan aşağı kontrol edilecek ve hızlı bir şekilde virüs taraması yapılacak. Eğer sitede virüs bulunuyorsa Chrome sizi uyaracak ve varsa sitenin virüssüz ön belleğe alınmış halini size sunacak. Google’ın kendi içinde yaptığı virüs taramalarına ek olarak, Chrome yükleyeceğiniz uzantıları da tarayıcıya entegre ederken bir kez daha kontrol edecek. eğer uzantının sahte olduğundan şüpheleniyorsa bunu size bildirecek.

ESET İLE ORTAKLAŞA ÇALIŞILACAK

Google Chrome internet tarayıcısına eklenen bir yazılım ile daha güvende olacağınız bir internet sağlayacak. Bu yazılım ise ünlü antivirüs yazılımı ESET tarafından sağlanacak. Google CleanUp adı verilen bu işlem Google’a bağlı tüm hesap ve hizmetlerde sürekli olarak çalışmaya devam edecek. Bu özellik şimdilik sadece Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlarda yürürlükte olacak. Ancak Google’ın Chrome kullanan tüm cihazlara bu özelliği entegre etmesi de bekleniyor. Bilindiği üzere Chrome hem akıllı telefonlarda hem de tabletlerde de oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güvenilir Hosting Hizmeti

Müşteriler firma üzerinden VDS sunucu ve buna benzer pek çok konu hakkında en profesyonel desteği …

Bir cevap yazın