Google Chromebook Pixel geri dönüyor

Google’ın uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı ve neredeyse yatırımının bir bölümünü harcadığı bilgisayar üretim çalışmaları meyvelerini vermeye başlıyor. 


Yaptığı tüm araştırma ve geliştirme çalışmalarında bilgisayar üretim kolunu da besleyen Google, yeni tablet bilgisayar karışımı Chromebook Pixel modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. Pixel serisi telefonlardan sonra bilgisayar ve tablet işlevi gören bir cihaz daha sunmaya hazırlanan Google, teknoloji sektöründe bu pazarda da kendine bir yer edinmeye çalışıyor.

FİYATI AŞIRI DERECEDE PAHALI

Tablet ve dizüstü bilgisayar formlarında olan Chromebook Pixel’in 3 ayrı hafıza seçeneği mevcut. Bunlar 128 GB, 256 GB ve 512 GB olarak satışa sunulacak. Pixelbook Pen dokunmatik kalem ile rakiplerinden bir adım önde olmayı hedefleyen Google maalesef bu kalemi 99 dolardan ek olarak satıyor. Emsallerine göre uçuk fiyatlarla satışa çıkacağı belirtilen bilgisayarın 128 GB’lik versiyonu 1199 dolara, 256 GB’lik versiyonu 1399 dolara ve en yüksek hafızalı olan 512 GB’lik versiyon için de 1749 dolarlık fiyat etiketine sahip olacağı bildiriliyor.

TÜRKİYE’YE GELİŞİ NET DEĞİL

Google maalesef ürettiği tüm bilgisayar, tablet ve telefonlarını dünya çapında pazarlama ve satış yoluna gitmeyi seçmiyor. Bunun sebebi de teknoloji severler ve Google ürünleri meraklılarının canını sıkıyor. Bu sebepten Google ChromeBook Pixel’in Türkiye’ye gelişi hakkında da net bir bilgi bulunmuyor. Bir çok cihazdan fiyat performans açısından daha başarılı olan Google ürünlerinin Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkeye göndermediği biliniyor. 4 Ekim’de Google’ın resmi satış mağazasında satışa çıkartılacak olan Google Chromebook Pixel’in kullanıcı yorumlarını da satıştan sonra belli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın