Google depresyonda olup olmadığımızı bile anlayacak

Google yeni hizmete sunduğu bir algoritmayla yaptığınız aramalardan depresyonda olup olmadığınızı ölçecek ve sizi durumunuza göre tedavi için bir uzmana yönlendirecek.


Dünyanın önde gelen arama motorlarından olan Google yeni tasarımı ile arama sonuçlarından sonra size bir anket yönelterek depresyonda olup olmadığınızı size bildirecek. Çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen depresyon,  hemen her 3 kişiden birinde mevcut olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. Depresyon bir beyin rahatsızlığı olup genelde kendini boşlukta hissedenler bu rahatsızlığı kendilerinde görebilmektedirler.

GOOGLE RUH SAĞLIĞIMIZI DA KORUYACAK

Hepimizin bildiği gibi hemen hemen bütün aramalarımızda Google kullanmaktayız. İş ve özel hayatımızda cevapsız sorular veya bilemediğimiz her şeyde yapacağımız her araştırmada hemen yanı başımızda olan Google artık ruh sağlımızı da kontrol edip bizlere depresyonda olup olmadığımızı söyleyecek.

GOOGLE DEPRESYONDA OLUP OLMADIĞIMIZI ANLAYACAK

Google arama sonuçlarına eklediği yeni programla depresyona girip girmediğimizi belirleyip bize bilgi verecek. Yeni eklenen bu özellik teknoloji devi ve en büyük psikolojik araştırma şirketi olan phq-9 ( birinci basamakta depresyon yönetimi olarak bilinmekte olup dünya çapında en etkili sistem olarak kabul edilmiştir), ulusal akıl hastalığı birliği ve Google ortaklığı ile yapılmış olan bu özellik aramalar sonunda kullanıcılara bir anket gönderecek.

TEDAVİ İÇİN YÖNERGELER DE OLACAK

Anket 9 sorudan oluşacak ve anket içeriğinde genel olarak günlük hayatınızın içindeki davranışlarınız ile ilgili sorular sorulacak. Ne sıklıkla televizyon seyrettiğiniz  yada kitap okurken dikkat eksikliği yaşıyor musunuz gibi sorular yer alacak. Anket sonuçlarına göre depresyonda olup olmadığınızı söyleyecek. Bu iş birliği sonucunda depresyona ne kadar meyilli olduğunuzu ölçen anket sonuçları direkt olarak arama sonuçlarında gösterilecek ve kişi bilgilendirilecek. Ayrıca tedavi olması için gerekli yerlere de yönlendirme sağlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın