Google Fotoğraflar artık tamamen hayvan dostu

Kedi ve köpek sahipleri için Google Fotoğraflardan mükemmel bir hizmet geliyor. Artık Google Fotoğraflar evcil hayvanınızı tanıyabilecek.


Google her kesimden insanı memnun etmeyi iyi biliyor. Google Fotoğraflarda yapacağı son güncelleme ile artık kedinizi yada köpeğinizi yapay zeka yardımıyla yüzünden tanıyabilecek. Böylelikle siz de evcil hayvanınızın fotoğrafını ararken artık hiç zorlanmayacaksınız. Google Fotoğraflar’ın arama bölümüne “Kedi” ya da “Köpek ” yazdığında artık evcil dostunuzun fotoğrafları sonuçlarda belirecek.

KEDİ VE KÖPEKLERİ YÜZÜNDEN TANIYACAK

Google Fotoğraflara kayıtlı on binlerce fotoğrafınız dahi olsa uygulama artık evcil hayvanınızı tanıyarak arama bölümünden kendisini arattığınızda tüm fotoğraflarını listeleyecek. Böylelikle tüm arşiviniz arasından köpeğinizi yada kedinizi teker teker zaman harcayarak aramak zorunda kalmayacaksınız. İsterseniz sonuçlarda çıkan fotoğrafları tek bir gruba da indirgeyebilirsiniz. Böylelikle bir daha ki aramanızda evcil hayvanınızın fotoğraflarını daha kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

EMOJİLER İLE DE ARAMA YAPABİLİRSİNİZ

Google Fotoğraflar uygulaması işi biraz daha abartıp hayvanınızın cinsine göre yada bir emoji yardımıyla fotoğrafları daha kolay bulmanızı sağlayacak. Örneğin bir Golden Retriever cinsi köpeğiniz varsa arama çubuğundan sadece “Golden Retriever” yazmanız yeterli olacak. Böylelikle arşivinizde bulunan birçok köpeğin içinde sadece Golden Retriever cinsi köpekler listelenecek. Ayrıca popüler köpek yada kedi emojilerini de kullanarak yada bir maymun emojisi kullanarak evcil hayvan fotoğrafına erişmeniz mümkün.

Google yakında bu yapay zekalı arama özelliğini diğer tüm nesnelere de getirebilir. Yani bir otomobil aratmak istediğinizde sadece markasını ya da bir çiçek aratmak istediğinizde çiçeğin cinsini yazarak Google Fotoğraflarda bulunan arşivinizden kolaylıkla çıkartabilir. Gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neden Promosyon Çantalar Tercih Edilmeli?

Neden Promosyon Çantalar Tercih Edilmeli? Reklam ve tanıtım amaçlı kullanılan hediye ürünlere promosyon denir. Firmalar …

Bir cevap yazın