Google, geliştiriciler için özel mobil Chrome 63 uygulamasını getiriyor

Google, Chrome 63 mobil beta versiyonunu geliştiricilere yeni özellikleri denemeleri için kullanıma açıyor


Google, geçtiğimiz günlerde internet tarayıcısı Chrome’u destekleyen tüm platformlar için Chrome 63 web tarayıcısının beta testlerini tamamladığını açıklamıştı. Önümüzdeki Aralık ayında bir güncelleme ile kullanıma başlanacak olan Chrome 63 için şimdi de mobil Chrome uygulamasına geliştiricilere özel mobil Chrome 63 beta uygulamasını sundu. Google Chrome 63 Beta, Chrome OS, Linux, Android, Mac ve Windows işletim sistemlerine yüklenebiliyor. Geliştiriciler için çıkan bu uygulamada dinamik modül ile içe aktarma, yeni bir Aygıt Belleği olan API, izinler, UI değişiklikleri ve aynı zamanda senkron jeneratörler ve yineleyiciler de dahil olmak üzere büyük değişiklikler yer alıyor.

YENİ BİRÇOK ÖZELLİKLE GELİYOR

Komut dosyaları, oturum açma ve kişisel bilgilerin girişi gibi konularda henüz geliştiricilere tam yetki verilmemiş olsa da diğer tüm CSS, ciltlemeler, DOM, ağ algılayıcısı, depolama, JavaScript (JS), MediaStream, HTML ve yazı tipi gibi konularda geliştirmeye izin veren uygulama geliştiricilerin kullanıcılar için Chrome Özel Sekmelerine benzeyen bir kullanıcı arabirimi görüntülemesine de olanak tanıyor. Google Chrome’a ​​gelen yeni özellikler ve iyileştirmeler hakkında daha ayrıntılı bilgi için Chrome 63’ün mobil versiyonu yerine masaüstü versiyonunu beklemek daha yerinde olacaktır. Google Chrome 63 Beta’yı Chrome’un resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Google bu tarz beta uygulamalarıyla kullanıcıların daha iyi hizmet almasını ve çeşitli hataları minimuma indirmek için çalışıyor. Beta programlar ile hem geliştiriciler kod yazım becerilerini geliştiriyorlar hem de Google riskleri sıfıra indirgiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın