Google Glass mikro LED göstergelerle geri dönebilir

Beklenen ilgiyi göremeyen Google Glass, yükselen akıllı gözlükler pazarında tekrar yer edinmek içn gelişmiş versiyonuyla önümüzdeki dönemde tekrar karşımıza çıkabilir.


2013’te piyasaya sürülmesiyle beklenen ilgiyi alamayan Google Glass, aynı hızda karanlığa gömülmüştü. Ancak sanal gerçeklik gözlüklerinin pazarı hareketlendirmesiyle birlikte tekrar gündeme gelen giyilebilir teknoloji ürünü gözlüklerin atası Google Glass’ın da tekrar hayatımıza girmesi muhtemel görünüyor. Google yeni gözlüğünde mikro LED adı verilen yeni bir teknoloji zerinde çalışıyor olabilir. Bu gözlük sayesinde tıpkı sanal gerçeklikte olduğu gibi bir kullanım deneyimi alınması hedefleniyor.

MİKRO LED GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ OLABİLİR

Eski Google Glass’ta yer alan tek camdan görüntü verme teknolojisinin çift cama yansıtılan mikro LEDler ile tekrar gelmesi muhtemel görünüyor. Mikro LED’ler şeffaf ve mat arttırılmış gerçeklik modları ve VR uygulamaları arasında geçiş yapabilecek şekilde üretileceği söyleniyor. Google’ın bu üründe aldığı patentte göre de gözlüğe entegre edilebilen siperlik ve şapka da yeni Google Glass’ta bulunabilir.

Kaynaktan aldığımız bilgiye göre Google Glass’ın tekrar gelip gelmeyeceği tamamen muamma ancak Google’ın en büyük rakibi Samsung Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik konularında ilerleme kaydediyor. Bu bağlamda Google da bu sektörde tekrar yerini almak istiyor olabilir ve bu sebepten de Google Glass ile rakiplerinden bir adım önde olmak için daha gelişmiş teknolojili bir ürün üzerinde çalışıyor olabilir. Sonuçlarını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın