Google, Google Asistan için zarif yeni bir arayüz test ediyor

Google’ın yapay zeka ile çalışan ve birçok cihaza entegre olan Google Assistant uygulamasına yepyeni ve şık bir arayüz geliyor.


Google Asistan denince akla gelen ilk düşünce yapay zeka oluyor. Birçok ev ürünü, akıllı telefon ve tablette kullanılan Google Asistan artık yepyeni ve zarif bir arayüze sahip oluyor. Soluk renkler yerine kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir tasarıma geçiş yapacak olan Google Asistan’a ne gibi değişiklikler geleceğinden bahsedelim.

“OK GOOGLE” DAHA FAZLA ANLAM TAŞIYACAK

Yeni bir kullanıcı arabirimi test eden Google, Asistan uygulamasına bir dizi iyileştirme getirecek. Bu geliştirmelerin en başında ise tasarım olarak daha açık renkler ve sizin için yenilenen bilgiler gelecek. Futbol karşılaştırma sonuçları hava durumu gibi günlük olarak ihtiyacınız olan bilgiler artık göz yoran renkler ile değil beyaz renk ile sunulacak. Bir diğer değişiklik ise eski grimsi arka planın artık düz beyaza çevrilmesi. Böylelikle o loş ortam daha açık ve net bir beyaz rengine kavuşacak. Bilgi kartlarının üzerindeki gölge efektini biraz daha belirginleştiren Google, bu kartları daha yuvarlatılmış bir şekilde sunacak ve bilgi kartları köşelerinden arınacak. OK Google komutunu verdiğinizde size daha şık bir tasarım ile cevap verecek olan Google Asistan, geçtiğimiz günlerde Google Takvim’in de aldığı tasarım değişikliğinden nasibini almış görünüyor. Daha çok Android mobil işletim sistemi kullanan akıllı telefon ve tabletlerde kullanılan Google Asistan, bu sayede size daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayacak.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın