Google, güvenlik açıkları ve yeni özellikler için Android’e Chrome 62 güncellemesini getirdi

Google, büyük güvenlik açıklarını gidermek, bazı yeni özellikler eklemek için Android’e Chrome 62 versiyonunu getiriyor. Bu güncelleme ile son zamanların en tehlikeli Wi-Fi virüslerinden de korunulabileceği söyleniyor.


Kısa bir beta test aşamasından sonra Google, Android cihazlar için Chrome 62 sürümünü yayınladı. Mobil tarayıcı için yapılan yeni güncelleme, yakın dönemde keşfedilen ve kullanıcılar tarafından geri bildirimler ile gelen bazı güvenlik açıklarını düzeltmeleri içeriyor. Android tasarım arayüzüne daha uygun şekilde görsel değişiklikleri yapılan güncellemede en önemli yenilik ise KRACK Wi-Fi açıkları için düzeltme içermesi. KRACK Wi-Fi ile savunmasız kalan bazı Android cihazlar için Google, işletim sistemi güncellemesi yerine Chrome 62 ile bu soruna çözüm bulmuş görünüyor. Android 6.0 Marshmallow ve daha yeni cihazların daha korumalı olduğu düşünülse de aslında durum tam tersi. Bu sebepten Chrome 62 güncellemesini bu sürüm işletim sistemlerinden kullanan akıllı telefon sahiplerine acil olarak yüklenmesi öneriliyor.

GÖRSEL TASARIM DEĞİŞİKLERİ BU GÜNCELLEME İLE GELİYOR

Google, Chrome’un bildirim stilini ve etkileşimlerinde de birçok yenilik yapmış görünüyor. Dosyalar uygulamasındaki dokunmatik kullanım deneyimine de ek özellikler getiren Google, tablet kullanıcıları için de eski sürümlerde bulunmayan yaklaştırma özelliğini bu sürümde getiriyor. Şimdilik sadece belli bir kitle için kullanılabilir olan güncelleme, eğer güncelleme hakkında olumsuz bir geri bildirim gelmezse yakın gelecekte tüm Android mobil işletim sistemi kullanan cihazlara gelecek.

Teknoloji çevreleri tarafından biraz geç kalınmış bir güncelleme olduğu düşünülse de Google’ın KRACK Wi-Fi’yi çözmesinin bile zaman aldığı biliniyor. Oldukça komplike ve kimlik hırsızlığından sosyal medya şifrelerini çalmaya kadar birçok kötü amaçlı yazılım bulunduran virüs, son dönemde oldukça fazla Android kullanıcısının canını yakmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın