Google Haritalar ‘Motosiklet modu’, birçok ülkede kullanıma açıldı

Google Maps uygulamasına otomobil,tren ve yürüme modlarından sonra motosiklet modu da ekleniyor.


Dünyada otomobillerin kullanıldığı birçok ülkede motosikletler de hatırı sayılır oranda kullanılıyor. Öyle bazı ülkelerde otomobilden daha çok motosikletin de kullanıldığı biliniyor. İşte bu kullanım oranlarına kayıtsız kalamayan Google, Maps uygulamasına artık yeni bir özelliği daha entegre ediyor. Google Maps yani Türkçe bilinen adıyla Google Haritalar uygulaması artık motosiklet seçeneği ile de kullanılacak.

KULLANIM ALTERNATİFLERİ YÜKSELİYOR

Araba, tren ve yürüme seçeneklerine bir yenisini ekleyen Google, motosiklet modu ile de artık trafik, mesafe ve süre hesaplaması yapmaya başlayacak. İlk olarak motosiklet sürücülerinin fazla olduğu bölgelerde kullanıma açılan özellik, yakın zamanda tüm dünyada kullanılabilir durumda olacak. Motosiklet modunun diğer modlarla aynı amaca sahip olduğu ve en etkin rotayı bulmak için çeşitli algoritmalar kullanacağı da biliniyor. Peki otomobil ve motosiklet modları arasındaki fark nedir?

Motosikletler, otomobillerin dolaşması gereken yerleri daha etkin rotalarla gidebileceğinden ve otomobillerin giremeyeceği yolları da kolaylıkla kullanabileceğinden daha kısa sürede hedeflerine ulaşabilirler. Bu algoritmaya göre çalışan Google Haritalar motosiklet modu Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede motosiklet sürücülerinin işini kolaylaştıracakmış gibi görünüyor. Motosiklet modunu kullanmak için ise girdiğiniz rotayı otomobil, yürüme ve tren modunun bulunduğu sütundan motosiklet simgesini seçerek yakın zamanda kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamaya gelecek olan güncelleme sonrasında motosiklet modunun aktif olacağını düşünüyoruz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın