Google iki faktörlü doğrulama aracını geliştiriyor

Google’ın güvenlik sistemlerinin başında gelen iki faktörlü doğrulama aracı SMS ile güçlendiriliyor. Google bu güvenlik sistemini daha fazla geliştirerek kullanıcılarına daha güvenli bir kullanım sunacak.


Bloomberg’ün haberine göre Google iki faktörlü doğrulama aracını 2 farklı şekilde geliştirmeye hazırlanıyor. Bu geliştirmeler iki farklı kullanıcı kitlesini kapsıyor. İlk kullanıcı kitlesi standart kullanıcılar ve standart kullanıcıların güvenliği için araç daha farklı algoritmalar ile geliştiriliyor. Kullanıcı tarafında herhangi bir değişiklik gözlenmeyecek olsa da arka planda algoritmalar daha karmaşık ve daha çözülemez olacak. Böylelikle kötü niyetli kişilere karşı daha güvenli bir duvar oluşturulacak.

ÜST DÜZEY KİŞİLERE ÜST DÜZEY GÜVENLİK

Google’ın iki faktörlü doğrulama aracının özel olarak geliştirdiği bir başka kitle daha var. Daha çok iş adamları ve üst düzey olarak nitelendirilen kişilere özel farklı bir güvenlik doğrulaması geliştirilecek. Bu geliştirme ile Google’ın sunduğu servislere daha güvenli bir erişim tanımlanacak. Kimlik avı saldırılarına karşı özel olarak geliştirilecek bu güvenlik önlemleri hükümetler tarafından da kullanılabilecek.

EN BÜYÜK GELİŞTİRMELER GMAIL VE GOOGLE DRIVE’DA YAPILACAK

Kitlelerin en çok kullandığı Google servislerine daha fazla önem verilecek. Bu servislerin başında da Gmail ve Google Drive geliyor. Özellikle bu iki servis yazışmalarda ve doküman barındırmada çok kullanıldığı için kitleler tarafından daha çok önemseniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın