Google kasırgadan etkilenen telefonlarını ücretsiz tamir edecek

Irma kasırgası sürerken ABD’nin Houston kentini yıkıp geçen HArvey kasırgasının da yaraları sarılıyor. Google’da destek olmak amacıyla Houston bölgesinde Pixel ve Pixel XL model telefon kullanıcılarının kasırgada zarar görmesi halinde ücretsiz olarak tamir ettireceğini açıkladı.


Harvey kasırgası ABD’nin şimdiye kadar yaşadığı en büyük felaket olarak değerlendiriliyor. Yetkililer kasırganın yarattığı yıkımı şimdilik ölçemiyorlar. Google bu ilginç bir açıklama yaptı ve kasırga sonrasında zarar gören telefonlar için ücretsiz onarım sözü verdi. Pixel ve Pixel XL model telefonları için geçerli olan bu hizmetin sebebi ise bu telefonların su geçiriyor olması.

SADECE TEK BÖLGE İÇİN GEÇERLİ

Bilindiği gibi Harvey kasırgası ABD’nin Houston bölgesinde ciddi zararlara yol açtı. Bunu bilen Google ise bu hizmetini sadece Houston bölgesinde yaşayan kullanıcıları için sunuyor. ABD’nin ödene gelen teknik servis altyapısı ubreakifix ile bu konu hakkında anlaşan Google, su geçiren yada bozulan telefonlarını ubreakifix aracılığıyla tamir ettirecek. Kasırganın sigorta şirketlerine olan maliyeti 100 milyar $ olarak tahmin ediliyor ancak Google’ın bu hizmet için ne kadarlık bir bütçe ayırdığı da bilinmiyor. Bu hizmet 30 Eylül tarihine kadar devam edecek.

TELEFONLAR SUYA DAYANIKLI OLMADIĞI İÇİN BU HİZMET VERİLİYOR

Google’ın Pixel ve Pixel XL model telefonları suya karşı dayanıklı değil. Bu nedenle verilen teknik servis hizmeti yakın zamanda ABD’nin Miami şehrini vuran Irma kasırgasının mağdurlarına da verilir mi bilinmiyor ancak Google bu konuda oldukça hassas davranıyor. Pixel telefonlarının parçaları oldukça pahalı. ABD’de Pixel XL telefonunun ekranı bile 130 $’dan değiştiriliyor. Google’ın bu jesti ile kullanıcılar hem kendilerinin düşünüldüğünü görüyor hem de ceptelerinden telefonu tamir ettirmek için ciddi paralar harcamak zorunda kalmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veterinerbayrampasa.com

Veteriner bulmak bazen çok zor olabiliyor. Evcil hayvan besleyen kişiler en iyi veterineri bulmak için …

Bir cevap yazın