Google, Nexus’a desteğini devam ettirme kararı aldı

Google, HTC’den önceki göz bebeği Nexus’a bakış açısını değiştirmiş görünüyor. Nexus cihazlarında güvenlik güncellemelerinin devam edeceği konuşuluyor.


HTC’den Nexus ile piyasada boy gösteren Google, geçtiğimiz günlerde artık Nexus’un bazı cihazları için güncelleme getirmeyeceğini açıklamıştı. Genel güncellemelerin aksine kullanıcıların güvenli bir kullanım sağlamaları için de güvenlik güncellemelerini getireceğini bunu da Eylül 2018 tarihine kadar yapacağını açıklamıştı.

Konu hakkında kararını değiştiren Google bu süreyi 2 ay daha uzatarak Nexus 6P ve Nexus 5X model telefonları için Kasım 2018 tarihine kadar güncellemelere devam edecek. En azından 2 ay daha kesin güvenli kullanılacak olan bu modeller Nexus’un orta segment telefonları olarak kullanılıyor.

ESKİ TELEFONLARA DESTEK HEMEN SON BULMUYOR

Google daha önce Android destekleri bulunduğu telefonları da unutmuyor. Vefalı bir partner olarak eski telefonlara desteğini sürdürüyor. Son dönemde Pixel serisi telefonlar ile adından sıkça söz ettiren Google, Nexus kullanıcılarına biraz daha zaman tanıyarak, kendi üretimi olan ve ismini taşıyan yeni telefonlara geçiş önerisinde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın