Google Pixel 2’de bir de mikrofon sorunu ortaya çıktı

Google Pixel 2’nin sorunları bitmiyor. Şimdide görüşmelerde çalışmamaya başlayan mikrofon sorunuyla boğuşan Google, yeni bir yazılım ile sorunu çözmeyi hedefliyor.


Daha neredeyse Google Pixel 2’nin 6 inçlik ekranında yaşanan yanma sorununun üzerinden 48 saat bile geçmeden Google amiral gemisi olan Pixel 2 serisinde bir de mikrofon sorunları baş göstermeye başladı. Telefon görüşmeleri sırasında mikrofonun kesildiği şikayetleri almaya başlayan Google, geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan telefonu hala stabil hale getiremedi.

Google’ın Pixel telefonları için kurduğu destek forumundan gelen şikayetlere Google da kayıtsız kalmıyor ve bu hatanın bir yazılımsal sorun olduğunu iletiyor. Yapılan yorumlara göre Google’ın da bu sorundan haberi var ve hatanın giderilmesi için şimdiden çalışmalara başlamış gibi görünüyor.

Türkiye’de biz henüz tam anlamıyla Google Pixel serisi telefonlar ile tanışamadık. Hem eski seride hem de yeni seride henüz Türk kullanıcılarıyla buluşamadı. Açıkçası ne teknoloji marketlerde ne de akıllı telefon satan e-ticaret sitelerinde Google Pixel akıllı telefonlarının eski modellerini bile bulmak oldukça zor. Türkiye’nin çok büyük bir pazar olmasına rağmen Google’ın Pixel serisi telefonlarını neden ülkemizde satmadığı ve pazarlamasını yapmadığı ise henüz cevaplanamıyor. Dürüst olmak gerekirse yaptığımız teknoloji haberlerini kıyaslarsak şimdiye kadar hata, sorun ve şikayet alan telefonları karşılaştırdığımızda Google’ın Pixel serisi telefonları başı çekiyor. Bu sebepten Google’ın bu akıllı telefonları Türkiye’ye göndermemesine üzülsek mi sevinsek mi bilemiyoruz.

Konu hakkında sizin yorumlarınız nedir ? Google Pixel 2 serisi Türkiye’ye gelmeli mi gelmemeli mi?

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz? Firmalar reklam için farklı işlemler yaparlar. Bu …

Bir cevap yazın