Google Pixel 2’ye de sıkma özelliği geliyor

Google’ın heyecanla beklenen yeni akıllı telefonu Pixel 2, HTC U11′ de karşımıza çıkan “sıkma” özelliğine sahip oluyor.


HTC U11 ile ilk olarak çalışmaya başlayan ve oldukça kullanışlı bir özellik olan sıkma özelliği Google’ın tanıtmaya hazırlandığı yen amiral gemisi Google Pixel 2’de de bulunacak. Google’ın akıllı telefonlarını üretmek için bir çok firmadan yazılımsal ve donanımsal destekler alıyor. Bu firmalardan en çok göze çarpanlardan birisi de HTC. HTC’nin geliştirdiği bir çok özellik şu an Google’ın çıkarttığı akıllı telefonlarda sıkça kullanıyor.

SIKMA ÖZELLİĞİ İLE KAMERA VE SELFIE

Sıkma özelliği aslında tamamen fiziksel güce dayanan bir etkinin tepkisi olarak çalışıyor. Portakal gibi telefonu sıktığınızda önceden tanımladığınız bir özelliği kısayoldan hızlıca erişebiliyorsunuz. Ayrıca telefonu sıkma oranınıza göre farklı özellikleri de çalıştırabiliyorsunuz. Bu özelliklerden en çok kullanılan ise telefonu sıkma işlevini gerçekleştirdiğinizde kameranın çalışıyor olması ve selfie çekmeye hazır hale gelmesi. En çok kamera ile kullanılan sıkma özelliğini isteğiniz doğrultusunda farklı işlevleri de tanımlayabiliyorsunuz.

PIXEL TANITIMI 4 EKİM’DE

Google’ın oldukça merak edilen ve daha çok ABD vatandaşlarının ilgiyle karşıladıkları Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri 4 Ekim’de tanıtımını gerçekleştirecek. Sızıntı haberlerine göre daha bir çok yeni özelliğe sahip olan Pixel 2’nin tüm detayları tanıtımdan sonra belli olacak. Fiyat ve net çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi olmasa da bu senenin içinde tüm modellerin gerekli ülkelere pazarlanması hedefleniyor. HTC’nin U11 modelinden daha ucuza satılacağı da gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın