Google, Pixel serisi için 3.parti aksesuarlara sertifika vermeye hazırlanıyor

Google yeni tanıtacağı Pixel serisi telefonlar için aksesuar üretiminde başka şirketlerle anlaşmayı hedefliyor. Böylelikle kendi cihazlarına daha çok önem verip aksesuarlarla zaman harcamayacak.


Google için büyük gün yarın. 4 Ekim’de gerçekleştireceği ve uzun zamandan beri beklenen etkinliğinde Pixel serisi ve daha birçok yeni ürünlerini tanıtacaklar. En çok merak edilen ise Google’ın yeni Pixel 2 ve 2 XL telefonları. Google bu telefonlara oldukça önem veriyor. Bu uğurda HTC’nin mobil yazılım departmanını bile satın aldı. Ancak aksesuar üretiminde bu kadar özenli davrandığı söylenemez. 9to5Google isimli internet sitesinin haberine göre Google, Pixel serisi telefonlar için yeterli derecede aksesuarı kendisi üretme yükünün altına girmek istemiyor. Bu sebepten 3.parti adı verilen şirketlerle anlaşmak istiyor ve Pixel serisi telefonlar için aksesuarları bu şirketlere ürettirmeyi planlıyor. Bunun için de bir sertifika programı hazırlıyor. Yine kendi denetimi altında üretime izin verilmesi planlanıyor ve üretimi yapılacak olan her ürüne “Made for Google” yani “Google için yapılmıştır” ibareleri ekletmeyi planlıyor.

APPLE’DA AYNI YOLU İZLİYOR

Apple’da geçtiğimiz günlerde hem 3.5 mm kulaklık kablosu hem de şarj ünitesini barındıran bir adaptörü Belkin’e ürettirmeye başladığını duyurmuştu. Hatta yakın zamanda bunu ön sipariş olarak da sitesine ekledi. Kısacası sadece cihazlara eğilmek isteyen firmaların aksesuar konularında 3.parti şirketler atamaları oldukça normal karşılanan bir durum ancak Google ve Apple gibi prestiji çok önemseyen firmaların bu üretime izin verdikleri şirketleri çok iyi denetlemeleri gerektiği savunuluyor. Aksesuar üretimine önem verilmektense daha çok cihazlara önem verilmesi kullanıcılar için de avantaj sağlayan bir durum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir’de Kadın Doğum Uzmanı Arayanlara Profesyonel Klinik

 ​Kadın sağlığı ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarını içine alıyor. Bu nedenle kadın hastalıkları ve doğum …

Bir cevap yazın