Google, Play Store’a uygulamaları indirmeden denemek için yeni bir buton getiriyor

Google Play Store’da ücretli yada ücretsiz bir uygulamayı tek buton ile deneme dönemi başlıyor. Bu buton yardımıyla artık kullanıcılar hem internet koatlarından hem de telefonlarının hafızasından tasarruf edebilecekler.


Google, Android uygulamaların yer aldığı Play Store’da kullanıcıların indirmeden uygulamaları denemeleri için yeni bir özelliği test ediyor. Eğer bu geliştirme testi geçerse artık uygulamalar bir buton yardımıyla Play Store üzerinden test edilebilecek. Kullanıcı eğer uygulamayı beğenmezse, internetinden ve telefon hafızasından harcamadan beğenmediği uygulamayı indirmeyebilecek. İnternet kotası ve telefonun hafızasının son derece önemli olduğu bu dönemde Google’ın bu getireceği yeni özellik birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle karşılanacak.

Deneme uygulamaları artık web sitelerine yönlenecek

Artık yazılım şirketleri Play Store’a bir uygulama eklerken, test yada demo uygulamalarını da Play Store’a yükleyecek. Kullanıcılar Play Store üzerinden uygulamayı denemek isterlerse, deneme butonuna tıklandığından üreticinin web sayfasında bulunan demo sayfasına yönlenecek. Böylelikle kullanıcılar internet ve hafıza sorunu olmadan çevrimiçi olarak uygulamaları deneyebilecekler. Bir zaman sonra her uygulama için zorunlu olması beklenen bu yenilik ile kullanıcıların lehine bir işlem yapılmış olacak.

Tam sürümler ile deneme sürümleri aynı olacak

Kullanıcıların uygulamayı tam olarak deneyebilmeleri ve uygulama hakkında tüm detayları öğrenebilmeleri için demo versiyonlar uygulamaların tüm özelliklerini kullanıcılara kullandırabilecek. Böylelikle kullanıcı uygulamayı satın aldığında yada indirdiğinde nasıl bir hizmet alacağını önceden görecek. Tam sürüm olarak kullanılacak olsa da demolar kişiselleştirilemeyecek. Böylelikle kullanıcılar eğer uygulamayı beğendilerse uygulamayı kişiselleştirebilmek için satın almaları gerekecek. Önümüzdeki dönemde çalışmaya başlayacak olan Play Store deneme butonu, birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın