Google Takvim uygulaması yeni bir görünüm kazanıyor

Google’ın en çok kullanılan servislerinden biri olan Google Takvimler uygulaması tasarım açısından bir takım geliştirmeler ile kullanıcılarının beğenisine sunuluyor.


Google’ın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan ancak en az güncelleme alan uygulaması Google Takvim, yeni ara yüzü ile kullanıcılarına daha kolay bir kullanım sağlıyor. On yıldan beri kullanılan uygulama 2015 yılında hatırlatmalar ve 2016 yılında hedefler ve öneriler haricinde en son güncellemesini yaklaşık bir yıl sonra yeni arayüzüyle güncellenmiş oldu.

TASARIM DAHA KOLAY KULLANIMI HEDEFLİYOR

Google tasarım ekibi tarafından geliştirilen Google Takvimler uygulaması artık yöneticilerin toplantı odaları hakkında bilgi paylaşmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca toplantı notları da kolaylıkla tutulabiliyor. Açıklama alanına getirilen yeni özellikler ise artık kalın, italik ve altı çizili metinler yazılmasına olanak tanıyor. Tıklanabilir bağlantıların da eklendiği takvimler uygulaması farklı randevulandırma ve çizelge seçeneklerini de bünyesinde bulunduruyor. Toplantı katılımcılarının Google hesapları üzerinde bulunan bilgilere de tek tıkla ulaşılmasına olanak tanıyan yeni geliştirme, katılımcıların iletişim bilgilerini de göstermek için programlanmış. Güncellemenin bugün Google hesaplarına entegre edilmesine başlanması beklenirken tüm dünyada kullanılan Google Takvimler kullanıcılarının kullanımına açılması ise bir süre sonra tamamlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşinizi yarayacak İnternet Kampanyaları

Bedava İnternet Kampanları Hiç Bitmiyor Günümüzde insanlar zamanlarının büyük birçoğunu internette geçiriyorlar. Bu sebeple telefon …

Bir cevap yazın