Google telefon durumu için özel uygulama geliştirdi

Google, “Device Health Services” adlı yeni bir uygulama duyurdu. Bu uygulama ile telefonunuz ve bataryanız hakkındaki tüm detaylara ulaşabileceksiniz.


Google, giderek daha fazla sayıda uygulama ve hizmeti hayatımıza dahil ediyor. Yeni geliştirdiği “Device Health Services” yani “Cihaz Sağlığı Servisleri” ile telefonun durumu hakkında tüm detayları öğrenebileceğiz. Google Klavye, Google Asistan gibi kullanıcıların telefonları daha verimli kullanabilmesi adına oluşturulan servislerin arasındaki bu yeni uygulama telefonunuzun durumunu anlık olarak size bildiriyor.

BATARYA HAKKINDA TÜM DETAYLARI SAĞLIYOR

Google, bu yeni uygulaması ile telefon içindeki hangi bölümün ne kadar batarya harcadığını, daha az batarya harcamak için neler yapılması gerektiğini ve daha uzun kullanım için gereken tüm seçenekleri Aygıt Sağlık Hizmetleri uygulamasında size sunuyor. Tamamen kişiselleştirilebilen bu uygulama sayesinde daha uzun kullanım vaadediliyor.

UZUN KULLANIM SÜRESİ İÇİN BİRÇOK SEÇENEK SUNULUYOR

Aygıt Sağlık Hizmetler uygulamasının verdiği başlıca bilgiler ve seçenekler; en son şarj edilme süresi, tam şarj ile kullanım süresi, batarya koruyucu, batarya kullanım oranları, adaptif parlaklık ayarları, kaç tane aplikasyonun yüklü olduğu ve bu uygulamaların ne kadar pil ve batarya harcadığı, sistemin ne kadar batarya harcadığı ve son olarak da kalan batarya ile ne kadar bekleme süresi olduğu gibi konularda bilgileri kullanıcılara sağlıyor. Uygulamanın henüz Türkçe versiyonu bulunmuyor. Şimdilik Android cihazlarda kullanılabilir olacağı tahmin edilen uygulamanın Apple ürünlerine de gelmesi muhtemel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın