Google, Web sitesi tasarımcılarına yeni araçlar getiriyor

Google, site tasarımcılarının da her zaman arkasında. Webmaster araçlarına gelen yeni özellikler yakında kullanıma açılacak.


Web sitesi tasarımcıları yani sektördeki ismiyle Webmasterlar, sitelerine giden ziyaretçilerinin web sitelerini nasıl deneyimlediklerini görmelerine izin veren bir takım araçlara zaten sahipler ancak şu ana kadar kendi web sitesi kullanıcılarının diğer kullanıcılarla karşılaştırıldığında nasıl deneyimlediğini göremiyorlardı. Ancak Google geliştiriciler için yeni bir takım webmaster aracını kullanıma açıyor. Kullanım istatistiği raporlamayı mümkün kılan bu yeni araçlar ile webmasterlar sitelerine giren kullanıcılar ile diğer sitelerin istatistikleri karşılaştırabiliyor.

Rapor 10.000 kaynaktan veri sunuyor ve geliştiricilere Chrome kullanıcılarının web’i çok çeşitli donanım, yazılım ve ağlardan nasıl deneyimlediğini görmelerini sağlıyor. Google Webmaster Araçları ile Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra yakın zamanda kullanıma açılacak olan bu hizmetlerin Webmasterlar için oldukça yararlı olması bekleniyor.

Google günümüzde site istatistikleri, arama özellikleri gibi birçok veriyi site sahiplerine veriyor. Hangi kelimeler ile daha çok ulaşıldığı, hata ve URL geçmişleri gibi birçok istatistiği görmeyi mümkün kılan Google Webmaster araçları, web tasarımcılarının oldukça işini kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın