Google,Android uygulamalarında kusur bulan korsanlara para ödeyecek

Çalışmalara ve araştırmalara başlayın. Google Play Store üzerinde hata yada açık bulan bilgisayar korsanlarına hata başına para ödemeye başlıyor.


Google daha önce yaptığı hata kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Play Store’daki uygulamaların kalitesini yükseltmek amacıyla yeni bir kampanya yapan Google, Play Store üzerinde açık yada hata bulan herkese para ödemeyi taahhüt ediyor. Bir önceki kampanya daha çok web sitelerinde ve arama algoritmaları üzerine yapılan bir hata araştırması olsa da, Google bu tarz bir kampanyayı Play Store için de başlatıyor.

SADECE 3.PARTİ PLAY STORE UYGULAMALARINDA GEÇERLİ OLACAK

Android’in en popüler üçüncü parti uygulamalarında güvenlik açıkları bulunduğunda hatayı gösteren ve açığı yakalayan herkese hata başına 1000 dolar ödenecek. Daha öncesinde HackerOne isimli platform tarafından da denetlenen Google, bireysel olarak bu işi yapan bilgisayar kullanıcılarına da bu hataları bulmaları için şans veriyor. Bu 1000 dolarlık ödülün nasıl teslim edileceğine gelince de Google Play Store’da özel bir uygulama yardımıyla bu işi çözecek. Açık bulan kişiler bu uygulama yoluyla açığı yada hatayı gönderecek. Google’ın değerlendirmesinden sonra ödülün kişiye verilip verilmeyeceği de belli olacak. Dropbox bulut uygulaması, Duolingo dil ve çeviri uygulaması, Line iletişim uygulaması, Snapchat hikaye ve sosyal ağı, Tinder arkadaşlık uygulaması ve  Mail.ru mail servisi gibi uygulamalara özellikle dikkat eden Google, korsanların da bu uygulamalara yönelmelerini istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın