Google’dan 29 Ekim’e özel animasyonlu Doodle

Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özel animasyonlu bir Doodle’ı ana sayfasında paylaştı.


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Meclisi tarafından 29 Ekin 1923 yılında kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yıl dönümünü kutluyoruz. Ülkemizde birçok noktada coşkuyla kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Google’da ana sayfasında yayınladığı Doodle ile Türk milletinin bu bayramını kutluyor. Gökyüzü üzerinde dalgalanan animasyonlu Türk bayrağı ile yapılan Doodle’ın sağ alt bölümünde bir de paylaş simgesi mevcut. Bu simgeyi tıkladığınızda ise Google+, Facebook, Twitter ve email simgeleriyle istediğiniz gibi 29 Ekim hakkında tüm bilgileri Google’ın açılan sayfasında paylaşabiliyorsunuz. Bu yolla paylaşmak istemeyen kullanıcılar için ise Google’ın URL kısaltma servisi tarafından verilen ve tıkladığında “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” aramasının sonuçlarına giden bir link karşınıza çıkıyor.

Altın direk üzerinde dalgalanan şanlı Türk bayrağı animasyonu ise oldukça gurur veriyor ve şık duruyor. Google bu tip Doodle’ları neredeyse her ülke için yapıyor. Her ülkenin önemli günleri yada bilim ve fizik alanlarındaki gelişmeler ve daha birçok konuda Doodle hazırlayan Google, bu sayede Doodle yayınladığı ülkelerin özel günleriyle o ülkenin vatandaşlarının kalbine girmeyi çok iyi başarıyor ve vatandaşlar kendi ülkelerinden özel bir günün Doodle’ını gördüklerinde oldukça mutlu oluyorlar. Yılbaşı, kutlamalar, vefat tarihleri ve doğum günleri de dahil olmak üzere birçok Doodle yapan Google’a biz de bu güzel Doodle için teşekkür ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neden Promosyon Çantalar Tercih Edilmeli?

Neden Promosyon Çantalar Tercih Edilmeli? Reklam ve tanıtım amaçlı kullanılan hediye ürünlere promosyon denir. Firmalar …

Bir cevap yazın