Google’ın akıllı depolama uygulaması Files Go yanlışlıkla sızdırıldı

Google’ın bir dosya yöneticisi üzerinde çalıştığı yanlışlıkla eklenen bir uygulama ile belli oldu. İşte detaylar


Google’ın sessizce bir şirket içi dosya yöneticisi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Böyle bir uygulamanın daha önce var olduğu ve geliştirildiği hakkında hiçbir bilgi yer almıyordu. Yeni uygulamanın adı Files Go ve uygulama Google içinden olduğunu tahmin ettiğimiz bir çalışan tarafından yanlışlıkla Google Play Store’a yüklendi. Yükleme sonrasında hatasını fark eden Google, Play Store bağlantısı kaldırdı ve şu an bağlantıya ulaşmak istediğinizde “bulunamadı” hatası alıyorsunuz.

Akıllı telefonlara özel olarak geliştirilen ve dosyaları yönetmek için kullanıldığını düşündüğümüz uygulama hakkında şu an Google tarafından hiçbir açıklama yapılmadı. Cihazınızda ne kadar yer kaldığını göstermenin yanı sıra depolama sekmesiyle micro SD kartın da kapasitesini gösteren bir uygulama olduğunu düşündüğümüz Files Go, telefon içindeki tüm dosyaları yönetebiliyor, silebiliyor ve üzerinde değişiklik yapabiliyor. Ayrıca “Uygulama önbelleği”, “Büyük dosyalar”, “İndirilen dosyalar”, “Dosyaları çoğaltma” ve “Önemsiz dosyalar” gibi sekmelerin de yer aldığı uygulamanın akıbetini önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz.

Tasarımından da anlaşıldığı gibi tipik Google uygulamalarının çizgilerinde tasarlanmış Files Go, uygulamalar tarafından kullanılmayan dosyaları da silmek için uyarı oluşturabiliyor. Kısacası ileri ki dönemlerde karşımıza çıkması muhtemel olan Files Go dosya yöneticisi de Google’ın ücretsiz uygulamalarının arasında yerini alacak gibi görünüyor. Ancak sadece Android’e mi yoksa iOS’a da gelecek mi sorusunun cevabını uygulama çıktıktan sonra alacağız. Tabi uygulama kullanıma açılırsa…

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın