Google’ın Android Mesajlar uygulaması 100 milyon kez indirildi

Android telefonların olmazsa olmazı haline gelen mesajlarşma uygulaması Android Mesajlar, yayında olduğu 3 yıl içinde tam 100 milyon kez kullanıcılar tarafından indirildi.


Google Android telefonlarda kısa mesaj göndermeyi ve almayı kolaylaştıran yeni uygulamasıyla kullanıcılara büyük kolaylık sağlamıştı. Hangsout uygulamasının kısa mesaj özelliğini kaybettiği günden beri oldukça fazla kullanıcıya sahip olan Android Mesajlar uygulaması dünya çapında 100 milyon kez indirildi. Her ne kadar kısa mesajlar popülerliklerini kaybetmiş olsalar da Android Mesajlar uygulaması SMS’ten daha fazlasını sunduğu için hâlâ fazlasıyla tercih edilebiliyor.

BİRÇOK TELEFON İLE BİRLİKTE GELİYOR

Ürettikleri telefonlarda mobil işletim sistemi Android tercih eden bir çok üretici, hem kısa mesaj için ayrı bir uygulama yazmaya ihtiyaç duymuyor hem de ekstra özellikleriyle kullanıcılarına daha kolay SMS atmayı mümkün kılıyorlar. Bu sebepten Asus, Nexus ve Nokia gibi ürettikleri akıllı telefonlarda Android Mesajlar uygulamasını kullanan bir çok üretici var. Son dönemlerde büyük üreticilerden Samsung ve LG de Android mesajlar uygulamasını telefonlarına entegre etmiş durumdalar.

3 YILDA 100 MİLYON İNDİRİLME

Google’ın uygulama marketi Play Store’da yayında olduğu 3 yıllık süre içinde 100 milyon kere indirilen ve hakkında 500 bin yorum yapılan uygulamanın yeni  Android cihazların da piyasaya sürülmesiyle uzun bir süre geçmeden 500 milyona ulaşması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın