Google’ın HTC’yi satın alması gündemde

Google ‘ın Pixel serisi telefonlarında alt yapısını kullandığı ünlü akıllı telefon üreticisi HTC’yi satın alacağı konusunda iddialar geliyor.


Google ile akıllı telefon üretiminde birlikte çalıştığı HTC’yi satın alma iddiaları yine gündemde. Sızıntı haberler ile bilinen Evan Blass tarafından gelen iddiaya göre geçtiğimiz yıl da aynı dedikoduların çıkmasından sonra bu yıl da Google’ın böyle bir düşüncesi olduğunu savunuyor. Evleaks adı verilen sayfasında açıklama yapan ve sızıntı haberler konusunda açıkladığı bilgilerle bilinen Evan Blass, HTC’nin ekonomik olarak kötü günler geçirdiği için böyle bir satın almanın gerçekleşebileceğini açıkladı.

GOOGLE SADECE MÜHENDİS DEPARTMANINI ALABİLİR

Evan Blass tarafından yapılan açıklamada Google’ın HTC’yi komple satın almayacağı sadece mobil cihazlar için çalışan mühendislik departmanını alacağı da gelen iddialar arasında. 4 Ekim tarihinde tanıtacağı Google Pixel 2 telefonunun HTC tarafından geliştirildiği tüm kulisler tarafından biliniyor. Pixel serisinin tüm geliştirmelerini HTC’nin mühendisleri yaptığı için bu satın alma işlemine muhtemel gözüyle bakılıyor.

MOTOROLA İLE BAŞARI ELDE EDİLEMEMİŞTİ

Eğer Google HTC’nin belli departmanlarını satın alırsa bu ünlü teknoloji devinin ilk mobil üretici satın alımı olmayacak. Daha önce de Motorola’yı satın alan Google, umduğunu bulamayarak tüm şirketim Lenovo’ya satmıştı. Lenovo ile Motorola’nın iş birliği ile bir çok yeni akıllı telefon çıkartmasının yanı sıra Google’da bu konuda umduğunu HTC’de bulacağa benziyor. Google’ın her yeni projesinde, proje içeriklerini iyi bilen şirketleri satın aldığı biliniyor. Pixel serisinde güvendiği HTC’yi de satın almasının teknoloji uzmanları tarafından da yadsınamayacak bir olay olarak yorumlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde …

Bir cevap yazın