Google’ın Pixel Buds kablosuz kulaklığı satışa çıktı

Google, Pixel 2 serisinin kutusundan çıkmayan kulaklıklarının yerine Pixel Buds isimli bluetooth kablosuz kulaklığını satışa sundu.


Bazı konularda Google’ın Apple’ı takip ettiğini düşünebilirsiniz. Örneğin Apple akıllı telefonlarından kulaklık girişini kaldırdıktan sonra Google da Pixel serisi telefonlarından kulaklık jakını kaldırmıştı. Google şimdi de Apple’ın AirPods kablosuz kulaklıklarına rakip olabilecek bir ürün ile karşımıza çıkıyor. Bluetooth bağlantısı ile telefonlara bağlanan ve Pixel Buds adı verilen kulaklıklar kullanıcılara gönderilmeye başlandı bile.

Google Pixel 2’nin kutusu açıldığında bizim de oldukça şaşırdığımız kutu içinden kulaklık çıkmaması konusunun nedeni ise işte bu Pixel Buds kablosuz kulaklıklar. Google’ın kötü bir strateji uyguladığını düşündüğümüz kulaklık konusunda Pixel Buds isimli ürün dün itibariyle 159 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe çıktı. Yaklaşık bir hafta sonra kulaklıkların kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

İÇİNDE UCUZ BİR KULAKLIK BİLE YOK

Google’ın bu konudaki stratejisini biraz eleştirelim; Google amiral gemi modeli Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerini birçok yeni yazılım ve telefonun içinde yer alan donanımla tanıtmıştı. Telefon hakkında şimdiye kadar bizim bile saydığımız 5 farklı sorun çıkmış olsa da Google HTC’yi satın aldıktan sonra Pixel 2 serisi telefonlara önem vereceğini umuyorduk. Ancak görünen pek de öyle değil. Google, amiral gemi akıllı telefonlarına ucuz bir USB-C kulaklık koymayı bile kullanıcılarına çok görmüş. Kulaklık girişi kaldıran Google, eğer yukarıda anlattığımız kablosuz kulaklıklardan satın almazsanız Pixel 2 serisi telefonlarında müzik dinlemeyi imkansız hale getiriyor. Eğer telefonda çok fazla müzik dinlemek de istiyorsanız 159 dolarlık Pixel Buds’ı satın almak zorundasınız. Bu gibi durumlar bazı zamanlarda bizlere bile “İyiki Google, Pixel 2 telefonlarını Türkiye’ye getirmiyor” dedirtiyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın