HP Elite X3 yeniden satışa çıkıyor. Windows Mobile daha ölmedi

2016 Yılında satışa çıkan ve sonrasında satışları düşen “son Windows Mobile işletim sistemli telefon” olması muhtemel görünen HP Elite X3 yeniden satışa sunuluyor.


Microsoft, bu hafta aylarca süren spekülasyonlardan sonra HP Elite X3 modelini satmaya başlıyor. Başlangıçta 2016’da piyasaya çıkan HP Elite x3, Microsoft’un artık üzerinde durmayacağı bir platform olan Windows 10 Mobile’ı çalıştıran üst düzey bir akıllı telefon olarak göze çarpsa da, HP bu telefondan vazgeçmiyor ve ABD’de Verizon iş birliği ile tekrar satışa çıkartıyor. Verizon uyumlu HP Elite x3, yalnızca Microsoft’un web sitesinden satın alınabiliyor. 599 dolara satın alınabilen belki de son Windows Mobile işletim sistemli telefon olan X3’ün yanında bir de ücretsiz Masa standı hediye ediliyor. Koleksiyoncuların oldukça ilgi gösterdikleri HP Elite X3 sonuç olarak en son satışa çıkan, belki de bir daha göremeyeceğimiz ve kullanılmamış olarak satın alınabilecek son Windows Mobile işletim sistemi kullanan telefon olabilir.

TÜRKİYE’DE SATIŞI DEVAM EDİYOR

HP Elite x3, göz taraması ve parmak izi tarayıcıları ile birlikte gelen, 1440 x 2560 piksele sahip 6 inçlik bir ekranı mevcut. Suya dayanıklı yapısıyla çift sim kart desteği olan telefonun 4 GB RAM, 64 GB dahili hafızası ve genişletilebilir depolama alanı mevcut. 4150 mAh bataryası ve Snapdragon 820 işlemci ile çalışan telefon, ilginç bir akıllı telefon. Klasik HP tasarımına sahip olan telefonun maalesef Türkiye şartlarında sıfırını almak için ithalat yapan firmalardan 2650 TL gibi bir fiyata satın almak mümkün. Tabi bu fiyata daha farklı telefonlar da alabilirsiniz ama aklınızdan çıkartmamanız gereken şey ise HP Elite X3’ün son Windows Mobile işletim sistemi kullanan telefon olabiliceği gerçeğidir.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

3 Yorumlar

  1. Bu haber beni çok heyecanlandırdı. Sayın web sitesi yneticilerimiz bu telefonu ve Lumia 950 XL gibi bir telefonu nerede bulabiliriz ?? Sıfır almak istiyorım lutfen yardımcın olunuz.

Bir cevap yazın