HTC geçen yıl kaldırdığı çift kamera stratejisini 2018’de tekrar getirecek

HTC, geçen sene akıllı telefonlarından kaldırdığı çift kamera donanımına 2018’de tekrar geri dönecek.


HTC geçen sene telefonlarına çift kamera eklemekten vazgeçtiğini duyurmuştu. Tüm çıkarttığı yeni nesil telefonlarını tek kamera üzerinden üreten üretici yeni bir açıklama yaparak 2018 yılında çıkartacağı telefonlara çift kamera ekleyeceğini açıkladı. HTC’nin akıllı telefon departmanın başındaki isim Chialin Chang’in şirketin gelecek yıl çift kameralı telefonunu kesinlikle piyasaya çıkartacağını ancak bu özelliği nasıl ön plana çıkartacaklarını bulmaları gerektiğini söyledi.

HTC, telefonlarında kullandığı çift kamera stratejisini kaldırmanın yanlış olduğunu değerlendiriyor. Samsung, LG ve Apple gibi büyük üreticilerin çift kameralı telefonlarıyla yarışmak için daha farklı çalışmaları olduğunu dile getiren Chang, ilk çift kameralı akıllı telefonlarından birini de kendilerinin çıkarttığını açıklıyor. 3 boyutlu efektler ve derinleşme ayarları gibi özellikleri kullanan HTC, son çift kameralı telefonunda bu özelliklerin var olduğunu açıkladı. 2015 yılında çıkarttığı çift kameralı telefonun neredeyse iPhone 7 Plus ile aynı özellikleri taşıdığını da dile getirdi.

KAMERALARA CİDDİ ÖZELLİKLER GELEBİLİR

HTC, çift kamera sisteminin 2018’de parlatmak için neler yapabileceğinden emin değil gibi görünse de geçmişte çok fazla tutmayan bu özelliğin yeni iPhone’lar ile birlikte tekrar popüler olması ve sektörün çift kameraya ihtiyaç olduğu biliyor. Üretici bu özelliği 2018 yılında daha farklı birkaç donanım entegre ederek daha da öne çıkartmak için hamle yapabilir. Bu nedenle yazılım departmanını Google’a kaptıran üreticinin önümüzdeki yıl çıkartacağı akıllı telefonlarda çift kamera özelliğine ciddi bir özen göstermesi bekleniyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Seksi Fantazi Sütyen Takımları İçin Pamuk Tenim!

    Fantazi Sütyen Özenle üretilmiş ve dikkatli bir şekilde piyasaya kazandırılmış iç giyim unsurlarının …

Bir cevap yazın