HTC’den yeni üst segment telefon geliyor

Google ile yapılan anlaşma gereği yazılım departmanını kaybeden HTC, buna rağmen bu sene üst segment bir telefon çıkartmaya hazırlanıyor.


HTC, 1.1 milyar dolar karşılığında akıllı telefon ile ilgilenen mühendisleri kendi bünyesine almasından sonra HTC yeni bir duyuruyla üst segment bir telefonun bu sene içinde tanıtılacağını açıkladı. HTC’nin Google’a bu transferi yaptıktan sonra HTC’nin artık akıllı telefon üretmeyeceğini söyleyenler de yanılmış oldu. HTC yine kendi bünyesinde akıllı telefon çalışmalarına devam edecekmiş gibi görünüyor.

YENİ BİR AMİRAL GEMİ GELİYOR

Bu sene içinde tanıtılacak olan telefonun çıkış tarihi ise 2018 yılını işaret ediyor. HTC tarafından da gelen açıklamaya göre akıllı telefon üretimi hakkındaki planlarında farklılıklar olmayacağı ve HTC’nin yine akıllı telefon üretmeye devam edeceğini belirtti. Google’dan gelen 1.1 milyar doları da daha iyi telefonlar yapmak için harcayacağı iddia edilen üretici yine sektörüdeki en iyi mühendis gruplarından biriyle çalıştığını da ekliyor.

ÜST SINIF TELEFONLARA ODAKLANABİLİRLER

HTC geçtiğimiz dönemlerde alt, orta ve üst segmentte bir çok telefon üretmişti. Kullanıcılarının taleplerini karşılar nitelikte olan bu cihazlardan sonra HTC’nin 2018 hedefleri de değişebilir. Sadece premium cihazlara yönelebileceği konuşulan akıllı telefon üreticisinin 2018’de ne tarz bir pazarlama ve üretim stratejisi izleyeceği ise bilinmiyor. Ayrıca bu sene içinde tanıtacağı amiral gemi statüsündeki telefonun hakkında da henüz net bir bilgi bulunmasa da önümüzdeki aylarda bu telefon hakkında sızıntı haberlerin çıkacağı belirtiliyor. Telefonun özellikleri, net çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise yine herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın