Huawei 2018’de çıkartmayı planladığı katlanabilir telefonu üzerinde çalışıyor

Dünya sıralamasında Apple’dan sonra en çok akıllı telefon satışı yapan Huawei, 2018 yılında katlanabilir ekrana sahip bir akıllı telefon çıkartmayı planlıyor.


Huawei, amiral gemisi Mate 10’u piyasaya sürmesinden yalnızca birkaç gün sonra gelecek planları hakkında konuşulmaya başlandı . Cnet’in haberine göre, şirket  2018 yılına kadar piyasaya sürmeyi planladığı katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Huawei CEO’su Richard Yu, şirketin bir katlanabilir telefonu üzerinde çalıştığını doğruladı. Daha iyi, daha esnek ekran teknolojisi üzerinde çeşitli çalışmalar yapıldığını belirten Yu, mekanik tasarımı da bu doğrultuda geliştirdiklerini söyledi.

KATLANABİLİR EKRAN TEKNOLOJİSİ ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Samsung’un Galaxy X üzerinde çalıştığı esnek ekran teknolojisine benzer bir çalışma yürüten Huawei, ZTE’nin Axon M katlanabilir telefonu gibi olmayan, gerçek katlanabilen ekranların üzerinde çalıştığı bildiriliyor. ZTE Axon M bilindiği gibi çift ekranlı bir telefon ancak ortadan katlanıyor ve ekranın ortasında belirgin bir boşluk var. Kaldı ki Axon M katlanabilir bir ekrana da sahip değil. Huawei ise tek bir telefonda iki ekran yerine tek bir telefonda tek ama katlanabilir bir ekran üzerinde çalışıyor.

Richard Yu’ya göre, Huawei’nin şu andaki “çalışma örneği” de iki ekrana sahip ancak şirket katlanabilir telefonu piyasaya sunmadan önce uygun bir tek katlanabilir ekran kullanmayı planlıyor. Huawei’nin katlanabilir telefonu hakkında daha fazla bilgi yer almıyor ancak kendi işlemcisini bile kendi üreten bir firmanın esnek ekran üretmesi de gayet muhtemel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın