Huawei iPhone X’in fiyatını aşan telefon çıkartıyor

Huawei çıtayı daha yüksekler taşımak konusunda hevesli görünüyor. Huawei Mate 10 Pro adı verilen yeni telefonlarını da yeni iPhone X’den daha pahalıya satabilir.


Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, üst segment telefon pazarında ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönemde tanıtmayı planladığı Huawei Mate 10 Pro modeliyle fiyat konusunda uçuk bir pazarlama stratejisi izlediği belirtiliyor. Gelen sızıntı haberlerine göre 835 dolardan başlayacak olan Huawei Mate 10 modelinin 999 dolardan başlayan fiyatlarla satışına başlanacak olan iPhone X ile yarışacak.

PRO MODELİ DAHA PAHALI

Huawei Mate 10 Pro 8 GB bellek ve 256 GB dahili hafızalı modeli iPhone X’ten çok daha pahalıya satılacak. 1138 dolardan satışa sunulacak olan telefonun iPhone X’in üst modelinden bile daha pahalı olacağı belirtiliyor. Fiyat politikası konusunda her ne kadar iyi telefonlar üretse de Çinli üreticinin yanlış strateji uyguladığı şeklinde yorumlar mevcut.

EN BÜYÜK RAKİPLERİ DAHA UCUZ

Ekran ve çerçeve bakımından hoş bir tasarıma sahip olan ve hatta birçok özelliği ile ilkleri yaşatması planlanan Huawei Mate 10 Pro modelinin en yakın rakipleri olan Note 8’den de daha pahalı olması, potansiyel kullanıcıları şaşkına çeviriyor. Aynı işletim sistemini kullanıp, daha fazla ün yapmış bir üreticinin karşısında daha pahalı bir fiyat politikasının benimsenmesi, Huawei’nin üst segmentteki kullanıcılarını kaybetme riskiyle karşı karşıya bıraktırıyor. Telefonların diğer versiyonlarının fiyatları ise 6 GB bellek kullanan 64 GB dahili hafızalı model 835 dolara, 6 GB bellek kullanan 128 GB dahili hafızalı model 941 dolara, 6 GB bellek kullanan 256GB dahili hafızalı model 1042 dolara ve 8 GB bellek kullanan 256 GB dahili hafızalı model ise 1138 dolara Çin pazarında satışa başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FLDB coin nasıl alınabilir ? Ne zaman borsalarda listelenecek?

FLDB coin nasıl alınabilir ? Ne zaman borsalarda listelenecek? FLDB coin yeni bir proje olmasına …

Bir cevap yazın