Huawei kendi uygulama marketini kurmaya hazırlanıyor

Apple AppStore ve Google Play Store’dan sonra şimdi de Huawei kendi AppStore uygulama marketini Avrupa’da kullanıma açıyor.


Huawei, Eco-Connect Europe etkinliğinde yaptığı basın açıklamasında birçok yeni gelişmeden bahsetti. Bu gelişmelerden en önemlisi ise Huawei’nin kendi uygulama indirme marketi olan Huawei AppStore’u Avrupa’da da kullanıma açacağı oldu. Çinli üretici zaten kendi ülkesinde uzun süreden beri uygulama indirmeye izin veren uygulama marketini kullanıyordu ancak yapılan basın açıklamasında artık yakın zamanda tüm Avrupa ülkeleri de bu platform üzerinden kolayca uygulama indirebilecek.

YENİ UYGULAMALAR VE VİDEO SAĞLAYICILARIYLA GELİYOR

Huawei, AppStore için 15 yeni uygulama ve oyun geliştiricisi ile içerik ortaklığı kuracağını açıkladı. Ayrıca video sağlayıcılarla da anlaşma yapan Çinli şirket yakında bu uygulamaları kendi uygulama marketinde kullanıma açacak.  240.000’den fazla uygulama ve oyun geliştiricisinin sisteme katıldığını ve geçen yıl tüm uygulama sahiplerine toplamda 400 milyon doların üzerinde ödeme yaptığını da açıkladı.

2018 yılının ilk çeyreğinde Avrupalı kullanıcılar içinde kullanılabilir olacak Huawei AppStore, daha çok reklamsız ve global uygulamalar barındıracak. Türkiye’ye de kullanıma açılması beklenen uygulama marketinin bir sonraki adımının tüm dünyaya hizmet verecek olacağı belirtiliyor. Avrupa’ya açılan markete sonrasında Avrupalı uygulama geliştiricilerinin de yazdığı aplikasyonlar eklenebilecek ve 2019 yılına kadar Apple AppStore ve Google Play Store’a iyi bir rakip olacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın