Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro tanıtıldı. İşte tüm detaylar

Çinli üretici Huawei’nin uzun zamandan beri beklenen Mate 10 veMate 10 Pro amiral gemisi modelleri tanıtımda büyük ilgi gördü.


Huawei’nin oldukça ilgiyle karşılanan ve Almanya’nın Munich şehrinde gerçekleşen tanıtımında Huawei’nin uzun zamandan beri beklenen telefonu Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro modelleri tanıtıldı. Tanıtımda katılımcıların telefonlara olan ilgileri üst düzeydeydi. İşte tanıtımın detayları, Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro hakkında verilen tüm resmi bilgiler;

ÜST SEGMENTİ ÇOK ZORLAYACAKLAR

İki telefon arasındaki en bariz fark Huawei Mate 10 ve Huawei Mate 10 Pro’nun ekran ebatları. Mate 10 modelinde, 5.9 inçlik ekran ve 2560 x 1440 çözünürlük sağlayan LCD bulunurken, Mate 10 Pro’nun ekranında ise 6 inçlik 2160 x 1080 OLED ekran göze çarpıyor. Her iki telefon da çerçeveli ancak oldukça inceler. Ayrıca Huawei Mate 10 Pro 18:9 ölçekli iken Mate 10 ise 16:9 ölçekli olarak üretilecek.

Huawei’nin Mate 10 modeli Youtube gibi vide izleme sitelerinde daha keskin ve net bir görüntü sağlarken yapısı gereği elde tutmakta zorlanma hissi veriyor. Ancak video ve kullanım açısından oldukça güzel bir görüntü veren ekrana sahip. Her iki telefon da parlak cam özelliğine sahiptir ve Mate 10 için siyah ve altın kaplamalı, Pro için ise mavi ve gri renk kaplamaları mevcut. Tamamen opsiyonel olarak sunulan bu kaplamalar için ayrıca ek bir ücret talep edilmiyor. Ayrıca Porsche Design adı verilen tasarımlı Mate 10 ise Parlak siyah yapısı oldukça prestijli ve şık duruyor.

Mate 10, 8.2mm kalınlığındaki yapısıyla ve ekranın altında konumlandırılmış parmak izi okuyucusuyla; Pro ise 7.9mm’lik kalınlığı ve arka tarafa yerleştirilmiş parmak izi sensörü ile dikkat çekiyor. Ayrıca Pro modeli suya karşı dayanıklı olarak üretilmiş ancak Mate 10 modeli için bunu söylemek pek de mümkün görünmüyor.

İÇ DONANIMLARI NEREDEYSE AYNI

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro modelleri dış kasa olarak birbirlerine pek benzemeseler de iç donanımları neredeyse aynı. Huawei Mate 10 ve Pro’nun özelliklerine bakacak olursak her ikisi de Kirin 970 işlemci, 4GB RAM, 4,000mAh pil, 64GB depolama hafızası ve 20 MP, f / 1.6 lensli çift kamera kullanıyor. Bu kamera özellikleri şu an birçok üst sınıf akıllı telefonun kamera özelliklerinden daha iyi iş çıkartabileceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Huawei Mate 10 Pro modelinde çeşitli alternatifler de bulunuyor. 6GB RAM dahili bellek ve 128GB depolama alanı sunan bir alternatif ile Porsche Design modelinde 6GB RAM ve 256GB’a kadar depolama alanı sunan bir seçenek de mevcut.Her iki telefon da beklediği üzere USB-C kullanıyor ve ayrıca Samsung’un kablosuz şarj istasyonlarıyla da kablosuz olarak hızlı şarj edilebiliyor.

Huawei’nin yeni telefonlarının fiyatları ise şaşırtıcı derecede pahalı. Huawei, Mate 10 modeli 699 € (824 $), Mate 10 Pro modeli 799 € (942 $) ve Porsche tasarımlı modeli Mate 10 Pro ise 1.395 € (1,645 $) gibi bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu fiyatların Avrupa fiyatı olduğunu belirtelim ve Türkiye’de bu fiyatların daha da yükseleceğinin muhtemel olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz? Firmalar reklam için farklı işlemler yaparlar. Bu …

Bir cevap yazın