Huawei Mate 10 özellikleri yayınlandı

Huawei’nin amiral gemisi Mate 10 modelinin özellikleri çıkan bir video ile açıklandı. Ayrıca çıkan sızıntı haberler de Mate 10 modelinin iPhone ile yarışacağına işaret ediyor.


Huawei Mate 9, yüksek pil ömrü, güçlü işlemcisi ve kamerasıyla 2016’nın etkileyici akıllı telefonlarından biriydi. Bu yüzden dört gözle beklenen Huawei Mate 10’nun Samsung Galaxy Note 8, Galaxy S8 Plus, iPhone 8 Plus gibi büyük seri telefonlarıyla rekabetinin kaçınılmaz olacağını söyleyebiliriz. Şirket Mate 10’nun 16 Ekim tarihinde Münih’te düzenlenecek olan bir etkinlikle tanıtımını yapacağını resmi Twitter sayfasından bildirmişti. Yalnız bu süre zarfında telefonun görüntüleri ve videosu internete sızdırıldı. Sızdırılan görüntüler sayesinde Mate 10’nun bizi bekleyen özellikleri hakkında birçok soru işareti giderilmiş oldu.

HUAWEI MATE 10 LEICA MERCEKLERLE GELİYOR

Huawei Mate 10’nun videosunda USB şarj potunun hoparlörle birlikte telefonun taban kısmında görülmektedir. 3,5 mm kulaklık girişi ise telefonun üst ucunda yer alıyor. Ön tarafında ekranın altında parmak izi tarayıcı ve telefonun arkasında bulunan çift kamerası dışında; telefonda çalınma, şifre ve pin numarası unutulmasına karşı iris tarama özelliğinin olacağıda söylenmekte. Arkasında bulunan çift kamerasının ise ayrı ayrı konumlandırıldığı çıkan sızıntı görseller arasında. Huawei şirketinin geçen ay yayınladığı teaser görüntüsünde Mate 10 kamerasında Leica markalı merceklerle geleceğini de doğrulamıştı.

SATIŞLAR ÖNÜMÜZDEKİ AY BAŞLAYACAK

Huawei Mate serisinin bu tasarımı için daha önceden Huawei’nin CEO’su Richard Yu tarafından daha uzun ömürlü pil, daha hızlı şarj, kamera bölümünde iyileştirmeler ve iPhone’dan daha iyi bir performans sözü vermişti. Bunları öğrenebilmek için tüm Huawei Mate severler 17 Ekim tarihini beklemekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın