Huawei Mate 9’a Android Oreo dopingi yakında

Huawei Mate 9’un çıkışından kısa bir süre sonra kullanıcılarına müjdeli bir haber geliyor. Ünlü telefon üreticisi ve Google, Mate 9’u Android Oreo 8.0 ile güncelleyecek.


Çinli telefon üreticisi Huawei, geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü Mate 9 modeliyle ciddi satış grafiği elde etmişti. Mate 10’un da sızıntı haberlerinin gelmesine rağmen şirket Mate 9 modeliyle kullanıcılarıyla buluşmuş ancak telefonun içinde Android 7.0 Nougat versiyonu yer alıyordu. Mate 9 o kadar çok satıldıki Huawei bu satış oranına kayıtsız kalamadı ve Google ile bu telefona Android Oreo 8.0 güncellemesini getirmeye karar verdi.

MATE 10 ÇIKTIKTAN SONRA OREO GÜNCELLEMESİ GELECEK

Huawei’nin bir diğer amiral gemisi ise Huawei Mate 10 modeli. Bu modelin 16 Ekim’de piyasaya çıkacağı biliniyor ve Mate 10 direkt olarak Android Oreo 8.0 ile satışa sunulacak. Bu yeni modelde Oreo’yu kullanılarıyla buluşturacak olan üretici, Mate 10’un çıkışından kısa bir süre sonra da Mate 9 için Android Oreo güncellemesini getirmeyi planlıyor.

ANALİZLER TAM UYUM SAĞLAYACAK DİYOR

Huawei Mate 9’un Android Oreo Beta programıyla yapılan testlerinde Mate 9 Oreo’ya tam uyum sağladı. Yapılan tüm yazılımsal çalışmaların meyvesini yiyecek olan Huawei, yıl içinde bundan sonra çıkartacağı tüm telefonlara Android Oreo 8.0 mobil işletim sistemini getireceği iddia ediliyor. Eğer üretici tüm telefonları için bu işletim sistemini kullanırsa, Android kullanan diğer rakiplerinin alt ve orta segment telefonlarına ezici bir üstün sağlayacak. Çünkü diğer markaların alt ve orta segmentleri hala Android 7.0 Nougat versiyonunu kullanmaya devam etmiş olacaklar. Mate 9 için henüz net bir güncelleme tarihi bulunmasa da 16 Ekim’de Mate 10’un çıkmasından kısa bir süre sonra güncellemenin geleceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın