Huawei Pay ödeme sistemi yaygınlaşıyor

Huawei tarafından yapılındırılan ve oldukça hızlı şekilde yaygınlaşmaya başlayan Huawei Pay ödeme sistemi bir çok ülkede hizmet vermeye başladı.


Oldukça hızlı şekilde büyüyen ve oldukça güven duyulan Huawei Pay ödeme sistemi, yavaş yavaş tüm ülkelere girmeyi hedefliyor. Şimdilerde ABD için büyük çaba harcayan Huawei, bu yeni ödeme sistemini Amerika’da da kullanılmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

MATE 9 İLE ABD’YE GİRİŞ YAPABİLİR

Gelen iddialara göre Huawei yeni pazara soktuğu Huawei Mate 9 cihazıyla birlikte Huawei Pay sistemini de Amerikan pazarına entegre etmeye çalışıyor. Patent başvurusunu bile gerçekleştiren Huawei, eğer patenti onaylanırsa ABD’li kullanıcılara bu hizmetini sunmaya başlayacak. USPTO isimli patent başvuru kurumuna başvurusunu gerçekleştiren Huawei, isim ve kullanım haklarıyla birlikte logosunu da tescil ettirmeye çalışıyor.

PATENT ALINIRSA ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Amazon Pay ve Paypal gibi online ödeme sistemlerinin Amerika’daki himayesi biliniyor ancak Huawei de bu konuda başarılı olmak istiyorsa iyi bir alt yapı çalışmasına imza atmalı. Bu konunun bilincinde olan firma patenti onaylansa dahi hemen hizmete girmeyebilir. Onay sonrasında ciddi bir alt yapı çalışmasına girmesi planlanan sistemin tam güvenlik sağlaması hedefleniyor. Ayrıca henüz Huawei Pay ödeme sisteminin ABD vatandaşlarına hizmet verip vermeyeceği verecekse de ne zaman hizmete açılacağı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. ABD pazarına girerse ve başarılı olursa Avrupa ve diğer ülkelerinin de açılış stratejilerini buna göre ayarlaması beklenen ödeme sistemi bakalım onayı alabilecek mi ve başarılı olabilecek mi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın