İBB’nin Mobiett uygulaması güncellendi ve yeni özelliklere kavuştu

İBB Otobüs saatleri, en yakın duraklar, canlı otobüs rotası izleme ve nasıl giderim gibi uygulamaları içinde barındıran İBB Mobiett uygulaması yeni güncelleme ile birçok yeni özelliğe kavuştu.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs sefer saatlerini, durakları ve otobüslerini çevrimiçi olarak gösteren İBB otobüs saatleri uygulaması Mobiett uygulaması güncellenerek yeni özellikler ve geliştirmeler kazandı. Gideceğiniz yeri konum veya adres olarak girdiğinizde size hangi otobüslerin uygun olduğunu ve otobüs saatleri gibi bilgileri sunan uygulamada canlı olarak otobüsün nerede olduğunu da göremeniz mümkün. Favori lokasyonlarınızı belirleyebilir ve bir daha sisteme giriş yapmadan bu duraklardan geçen otobüsleri kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Hızlı alarm seçeneği de bulunan uygulamada binmek istediğiniz otobüsün bulunduğunuz durağa yaklaştığında size bildirim yolu ile haber verecek bir özelliği de var. Bu özellik sayesinde durak ve otobüs hattını belirleyebilir ve seçeceğiniz sürede otobüsün size yaklaştığında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz konuma en yakın otobüs duraklarını da görebileceğiniz uygulamada durak ile aranızda yürüme mesafesi ve yürüme süresi de belirtiliyor.

NASIL GİDERİM UYGULAMASI HAYAT KURTARIYOR

En önemli özellik ise “Nasıl Giderim ?” uygulaması ile mevcut konumunuzu ve gideceğiniz yerin konumunu uygulamaya girdiğinizde size hangi otobüslerin hizmet vereceğini ve o otobüslerin sefer saatlerini kolaylıkla görebiliyorsunuz. Tamamen konum servislerini kullanarak size en net bilgiyi vermeyi hedefleyen uygulama başta Türkçe, İngilizce, Fransızca, Arapça ve daha birçok dili destekleyebiliyor. Uygulama Android işletim sistemli telefonlar için Android markette ve Apple iOS işletim sistemli cihazlar için ise Apple AppStore’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Uygulamaya en son gelen Mobiett 3.0.2 Sürümü güncellemesinde ise Hat Detay bölümüne tıklandığında duraklar hakkında özet bilgiler bulabileceğiniz bir ekran daha entegre edildi. Çeşitli hata düzeltmeleri de yapılan uygulamada yön değiştirme, kapatma ve geri butonlarının tıklanma kolaylığı geliştirmesi yapıldı.

Fotoğraf: http://www.iett.istanbul/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın