İlk ciddi Türk arama motoru projesi olan “Yaani” 48 saatte 300 bin kez indirildi

Türkiye’nin ciddi pazarlaması yapılan ve algoritmaları kurulan ilk arama motorlarından biri olan “Yaani” Turkcell’in de desteğiyle hizmete açıldıktan sonraki ilk 48 saatte toplam 300 bin indirme sayısıyla birinciliğe yükseldi.


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 1998 yılından beri Google arama motoru konusunda uzak ara önde kullanım oranlarıyla hizmet veriyor. Yandex ve Bing gibi diğer arama motorlarının da başı çektiği arama motoru pazarında artık bir Türk arama motoru da var. Türkiye’nin önde gelen mobil operatörlerinden Turkcell tarafından geliştirilen “Yaani” Türk halkı tarafından benimsenmiş görünüyor. Uygulama marketlerine yüklenip açılışı yapıldıktan ilk 48 saat içinde 300 bin kere indirilen Türk arama motoru ayrıca Turkcell abonelerine hediye de sunuyor. Apple ürünlerinin uygulama indirme marketi olan App Store ve Android mobil işletim sistemi kullanan telefonun uygulama merkezi olan PlayStore’da en çok indirilenler listesinde ilk 2 günde birinciliğe oturdu.

TURKCELL’İN DESTEĞİ İLE YAANİ

Nazar boncuğu şeklinde logosu olan ve aramalarda dönerek hoş bir animasyon yaratan Yaani, Türk halkının geleneksel çizgilerini de yansıtıyor. Tamamen Türkçe sonuçlara odaklı olarak çalışan Yaani’yi kullanan Turkcell’li aboneler ayrıca arama motorunu kullandıkça 1 GB internet de kazanabiliyor. Yaani’ye eklenen tüm veriler tamamen Turkcell veri merkezlerinde barınıyor ve tamamen yerel sunucular kullanılıyor. Konum bazlı aramalarda ise tamamen Türkiye’ye odaklandığı için daha net cevaplar alabiliyorsunuz.

Appstore ve Playstore’da tamamen ücretsiz indirilebilen Yaani ayrıca bir internet tarayıcısı olarak da kullanılabiliyor. Gizli ve normal sekmeler ile Chrome tarayıcı aratmayan Yaani, Türkiye için biraz geç kalınmış bir gurur kaynağı olarak hizmet vermeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın